Wuhan - Changsha junat

Kiinan junalippujen varaus Ole hyvä ja valitse

Wuhan–Changsha-junareitti yhdistää kaksi naapurimaakuntaa Hubein ja Hunanin. Tällä reitillä liikennöi päivittäin yli 120 junaparia.

Wuhan–Changsha suurnopeusjunat

Nopeita faktoja

  • Etäisyys: 362 kilometriä (225 mailia)
  • Kesto: 1-2 tuntia
  • Päätteet: Wuhanin rautatieasema, Changshan eteläinen rautatieasema
  • Pääpysäkit: Wuhan, Changsha

Wuhanista Changshaan suurten nopeuksien junien aikataulut

(Päivitetty 4.5.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
G431 07:06 08:45 1 h 39 min
G71 13:14 14:32 1 h 18 min
G293 17:09 18:56 1 h 47 min
G1745 21:19 22:52 1 h 33 min

Huomaa: Nämä ovat vain osa liikenteessä olevista junista. Yllä oleva aikataulu on vain tiedoksi. Jos haluat ajantasaiset aikataulut, käytä tämän sivun yläreunassa olevaa hakutyökalua tai tee hakuja China Highlights -junalippupalvelumme kautta.



hyviä kiinalaisia ​​uudenvuoden lahjoja

Changshasta Wuhaniin suurten nopeuksien junien aikataulut

(Päivitetty 4.5.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
G1778 07:15 08:52 1 h 37 min
G404 13:02 14:21 1 h 19 min
G406 17:03 18:32 1 h 29 min
G432 21:17 22:42 1 h 25 min

Wuhan - Changsha suurnopeusjunalippujen hinnat

Business Class Ensimmäinen luokka Toinen luokka
524,5 ¥ (75 $) 264,5 ¥ (38 $) 164,5 ¥ (24 $)

Normaalinopeuksiset junat Wuhan–Changsha

Nopeita faktoja

  • Kesto: 3-6 tuntia
  • Päätteet: Wuchangin rautatieasema, Changshan rautatieasema
  • Pääpysäkit: Wuhan, Changsha

Normaalinopeuksisten junien aikataulut Wuhanista Changshaan

(Päivitetty 4.5.2020)

shanghai ja hongkong
Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
K81 00:50 05:00 4 h 10 min
Z167 07:01 10:33 3 h 32 min
T95 19:06 22:43 3 h 37 min
K641 23:55 03: 40 + 1 3 h 45 min
  • Huomaa: Nämä ovat vain osa liikenteessä olevista junista. Yllä oleva aikataulu on vain tiedoksi.
  • +1 tarkoittaa, että saavut toisena päivänä.
  • Jos haluat ajantasaiset aikataulut, käytä tämän sivun yläreunassa olevaa hakutyökalua tai tee hakuja China Highlights -junalippupalvelumme kautta.

Changshasta Wuhaniin normaalinopeusjuna-aikataulut

(Päivitetty 4.5.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
K82 01:12 05:43 4 h 31 min
Z150 06:44 10:07 3 h 23 min
Z2 17:44 21:12 3 h 28 min
K1008 23:22 05: 22 + 1 6 h

Normaalinopeuksisten junien hinnat Wuhanista Changshaan

Pehmeä nukkuja Kova nukkuja Kova istuin
168 ¥ (24 dollaria) 112 ¥ (16 $) 53,5 ¥ (8 $)

Matkustaa suurnopeusjunalla

Kiinan suurten nopeuksien rautatieverkoston kehittyessä junat kulkevat paljon nopeammin kuin ennen. Kun normaalinopeusjunalla menee yhteen suuntaan, luotijuna pystyy kulkemaan molempiin suuntiin.

Lipun hinta on myös kustannustehokas (toisen luokan lippu on 164,5 CNY (24 USD)). Wuhanin ja Changshan välillä on erittäin suositeltavaa matkustaa suurnopeusjunalla.

koiran vuosia

Saatat olla kiinnostunut kuinka matkustaa junalla Kiinassa .