Weifang-Qingdao-junat

Kiinan junalippujen varaus Ole hyvä ja valitse

Weifang–Qingdao-reitillä liikennöi 35 paria suurnopeusjunia ja 17 paria normaalinopeuksisia junia. Lyhin matkan kesto on 45 minuuttia junalla G2094 Qingdaon pohjoiselta rautatieasemalta Weifangin pohjoiselle rautatieasemalle.

Weifang-Qingdao suurnopeusjunat

Nopeita faktoja

  • Etäisyys: 183 kilometriä (114 mailia)
  • Päätteet: Weifangin pohjoinen rautatieasema / Weifangin rautatieasema, Qingdaon pohjoinen rautatieasema / Qingdaon rautatieasema
  • Kesto: 45 minuuttia - 1½ tuntia
  • Pääpysäkit: Weifang, Qingdao

Weifangin ja Qingdaon suurnopeusjunien aikataulut

(Päivitetty 2.5.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
G6903 08:57 09:44 47 min
D6007 13:15 14:38 1 h 23 min
G277 18:20 19:34 1 h 14 min
G235 21:57 23:03 1 h 6 min

Huomaa: Nämä ovat vain osa liikenteessä olevista junista. Aikataulu on vain tiedoksi.



mikä on kiinalainen vuosi

Jos haluat ajantasaiset aikataulut, voit käyttää tämän sivun yläreunassa olevaa hakutyökalua tai tehdä hakuja China Highlights -junalippupalvelumme kautta.

Qingdaon ja Weifangin suurnopeusjunien aikataulut

(Päivitetty 2.5.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
G1268 06:01 06:56 55 min
G2094 10:25 11:10 45 min
D6016 15:26 16:45 1 h 19 min
G6918 19:44 20:36 52 min

Weifangin ja Qingdaon suurnopeusjunien lippujen hinnat

Business Class Ensimmäinen luokka Toinen luokka
155,5–194 ¥ (23–28 dollaria) 83–103 ¥ (12–15 dollaria) 52–65 ¥ (8–10 dollaria)

Weifang–Qingdao Normal-Speed Trains

Nopeita faktoja

  • Päätteet: Weifangin rautatieasema, Qingdaon pohjoinen rautatieasema / Qingdaon rautatieasema
  • Kesto: 1½-3 tuntia
  • Pääpysäkit: Weifang, Qingdao

Normaalinopeusjuna-aikataulut Weifangista Qingdaoon

(Päivitetty 2.5.2020)

sui- ja tang-dynastia
Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
K207 06:19 08:18 1 h 59 min
Z349 08:01 10:43 2 h 42 min
K955 13:47 16:01 2 h 14 min
K8275 17:38 20:10 2 h 32 min

Huomaa: Nämä ovat vain osa liikenteessä olevista junista. Aikataulu on vain tiedoksi.

Jos haluat ajantasaiset aikataulut, voit käyttää tämän sivun yläreunassa olevaa hakutyökalua tai tehdä hakuja China Highlights -junalippupalvelumme kautta.

Normaalinopeusjuna-aikataulut Qingdaosta Weifangiin

(Päivitetty 2.5.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
K970 10:19 12:16 1 h 57 min
Z170 14:03 15:57 1 h 54 min
K702 18:30 20:28 1 h 47 min
K8276 20:53 22:25 1 h 32 min

Weifangin ja Qingdaon normaalinopeusjunien lippujen hinnat

Pehmeä nukkuja Kova nukkuja Kova istuin
126 ¥ (18 dollaria) 84 ¥ (12 dollaria) 35 ¥ (5 dollaria)

Aseman tiedot

Kiinnitä huomiota asemiin - voit tarkistaa matkaneuvojaltasi tai hotellisi henkilökunnalta ennen lähtöä varmistaaksesi, että menet oikealle.

kiinalainen uusi vuosi 202

Weifangissa on kaksi rautatieasemaa: Weifangin rautatieasema ja Weifangin pohjoinen rautatieasema. Tämän reitin junat liikennöivät molemmilla asemilla.

Weifangin rautatieasema

  • Kiinalainen nimi: Weifangin asema
  • Osoite: 1 Heping Road, Weicheng District, Weifang, Shandong
  • kiinalainen osoite: No. 1, Heping Road, Weichengin alue, Weifang City, Shandongin maakunta

Weifangin pohjoinen rautatieasema

  • Kiinalainen nimi: Weifangin pohjoinen rautatieasema
  • Osoite: Xinfu Street, Hanting District, Weifang, Shandong
  • kiinalainen osoite: Xinpu Street, Hanting District, Weifang City, Shandongin maakunta

Qingdaossa on kolme rautatieasemaa: Qingdaon rautatieasema , Qingdao West Railway Station ja Qingdao North Railway Station. Tämän reitin junat liikennöivät Qingdaon rautatieasemalla ja Qingdaon pohjoisella rautatieasemalla.

Qingdaon pohjoinen rautatieasema

  • Kiinalainen nimi: Qingdaon pohjoinen rautatieasema
  • Osoite: 1 Jingyue Road, Licangin alue, Qingdao
  • Kiinalainen osoite: No. 1, Jingle Road, Licang District, Qingdao