Suzhou - Hefei -junat

Kiinan junalippujen varaus Ole hyvä ja valitse

Suzhoun ja Hefein välillä kulkee 58 junaparia, mukaan lukien 55 paria suurnopeusjunia ja kolme paria normaalinopeuksisia junia, joten valinnanvaraa on enemmän kuin tarpeeksi. Matkan kesto suurnopeusjunalla on vain noin 2½ tuntia.

Suzhou–Hefei suurnopeusjunat

Nopeita faktoja

  • Etäisyys: 371–483 kilometriä (231–300 mailia)
  • Terminaalit: Suzhoun rautatieasema / Suzhoun pohjoinen rautatieasema, Hefein rautatieasema / Hefein eteläinen rautatieasema
  • Kesto: 2-2½ tuntia
  • Pääpysäkit: Wuxi, Changzhou, Danyang

Suzhoun ja Hefein suurnopeusjunien aikataulut

(Päivitetty 12.5.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto

D352



06:49

09:23

2 h 34 min

G3152

12:01

14:29

2 h 28 min

G7376

17:10

19:38

2 h 28 min

G7596

20:38

22:37

1 h 59 min

Huomaa: Yllä luetellut junat ovat vain osa käytössä olevista junista. Aikataulu on vain tiedoksi.

Jos haluat ajantasaiset aikataulut, voit käyttää tämän sivun yläreunassa olevaa hakutyökalua tai tehdä hakuja China Highlights -junalippupalvelumme kautta.

Hefein ja Suzhoun välisten suurten nopeuksien junien aikataulut

(Päivitetty 12.5.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto

G3154

14:50

17:27

2 h 37 min

G7574

12:59

15:27

2 h 28 min

G3166

kiinalainen horoskooppi vuodelle 1970

17:10

19:39

2 h 29 min

G7166

20:00

22:34

2 h 34 min

Suzhoun ja Hefein välisten suurnopeusjunien lippujen hinnat

Business Class Ensimmäinen luokka Toinen luokka

511,5–531 ¥ (73–76 dollaria)

kiinalaisen ruokalistan kuvat

241–274 ¥ (35–39 dollaria)

151–171 ¥ (22–24 dollaria)

Normaalinopeusjunat Suzhou–Hefei

Nopeita faktoja

  • Terminaalit: Hefein rautatieasema, Suzhoun rautatieasema
  • Kesto: 7-7½ tuntia
  • Pääpysäkit: Wuxi, Changzhou, Danyang

Normaalinopeuksisten junien aikataulut Suzhousta Hefeihin

(Päivitetty 12.5.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto

K8362

00:31

07:11

6 h 40 min

T236

11:42

18:21

6 h 39 min

K1156

12:27

19:18

6 h 51 min

Huomaa: Aikataulu on vain tiedoksi. Jos haluat ajantasaiset aikataulut, voit käyttää tämän sivun yläreunassa olevaa hakutyökalua tai tehdä hakuja China Highlights -junalippupalvelumme kautta.

Normaalinopeuksisten junien aikataulut Hefeistä Suzhouhun

(Päivitetty 12.5.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto

T235

02:28

09:33

7 h 5 min

K1155

05:46

12:58

7 h 12 min

K8361

22:35

05: 52 + 1

7 h 17 min

Huomaa: +1 tarkoittaa, että saavut toisena päivänä.

Normaalinopeuksisten junalippujen hinnat Suzhousta Hefeihin

Pehmeä nukkuja Kova nukkuja Kova istuin

186 ¥ (30 dollaria)

123 ¥ (20 dollaria)

69 ¥ (10 dollaria)

Aseman tiedot

Suzhoun pohjoinen rautatieasema on melko kaukana kaupungin keskustasta, noin 20 kilometrin (12 mailin) ​​etäisyydellä. Asemalle liikennöivät seuraavat julkiset bussit: 4, 7, 9, 811, 813, 819, 823, 824, 866, 871, 873 ja 877.