Hefei-Nanjing-junat

Kiinan junalippujen varaus Ole hyvä ja valitse

Hefei–Nanjing-junareitti yhdistää kahden naapurimaakunnan - Anhuin ja Jiangsun - kulttuuri- ja talouskeskukset. Tällä reitillä liikennöi päivittäin yli 100 junaparia. Lyhin matkan kesto on 52 minuuttia useimmissa suurnopeusjunissa.

Hefei–Nanjing suurnopeusjunat

Nopeita faktoja

  • Etäisyys: 157 kilometriä (98 mailia)
  • Terminaalit: Hefein eteläinen rautatieasema / Hefein rautatieasema, Nanjingin eteläinen rautatieasema
  • Kesto: n. 1 tunti
  • Pääpysäkit: Hefei, Nanjing

Hefein ja Nanjingin suurnopeusjunien aikataulut

(Päivitetty 1.4.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
D5500 07:33 08:26 53 min
G7684 09:01 10:08 1 h 7 min
G7174 14:01 15:01 1 h
G1726 18:00 18:52 52 min
D2374 21:00 21:52 52 min

Huomaa: Aikataulu on vain tiedoksi.



kiinalainen lohikäärme henkinen merkitys

Jos haluat ajantasaiset aikataulut, voit käyttää tämän sivun yläreunassa olevaa hakutyökalua tai tehdä hakuja China Highlights -junalippupalvelumme kautta.

Nanjingin ja Hefein suurnopeusjunien aikataulut

(Päivitetty 1.4.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
D2373 07:16 08:08 52 min
G7675 12:00 12:58 58 min
G7253 viisi iltapäivällä 17:52 52 min
D3047 20:02 21:00 58 min
G7433 22:07 22:59 52 min

Hefein ja Nanjingin suurnopeusjunien lippujen hinnat

Business Class Ensimmäinen luokka Toinen luokka
1 685–2 151,5 ¥ (241–308 $) 876,5–1 141 ¥ (126–163 dollaria) 548–687 ¥ (79–99 dollaria)

Normaalinopeuksiset junat Hefei–Nanjing

Nopeita faktoja

Normaalinopeuksisten junien aikataulut Hefeistä Nanjingiin

(Päivitetty 1.4.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
T235 02:28 06:23 3 h 55 min
K1155 05:46 09:35 3 h 49 min
K8361 22:35 02: 52 + 1 4 h 17 min

Huomaa: Aikataulu on vain tiedoksi.

+1 tarkoittaa, että saavut toisena päivänä.

Jos haluat ajantasaiset aikataulut, voit käyttää tämän sivun yläreunassa olevaa hakutyökalua tai tehdä hakuja China Highlights -junalippupalvelumme kautta. .

Normaalinopeuksisten junien aikataulut Nanjingista Hefeihin

(Päivitetty 1.4.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
K8363 03:25 07:11 3 h 46 min
T237 14:09 18:21 4 h 12 min
K1157 15:30 19:18 3 h 48 min

Normaalinopeuksisten junalippujen hinnat Hefeistä Nanjingiin

Pehmeä nukkuja Kova nukkuja Kova istuin
147 ¥ (21 dollaria) 98 ¥ (14 dollaria) 41,5 ¥ (6 $)

Hefein rautatieasemat

Kuten yllä olevista 'terminaaleista' näkyy, tämän reitin junat liikennöivät Hefein rautatieasemalla ja Hefein eteläisellä rautatieasemalla. Voit lukea näiden kahden aseman tiedot alta:

Hefein rautatieasema

  • Kiinalainen nimi: Hefei Station
  • Osoite: 1 Zhanqian Road, Yaohain alue, Hefei
  • Kiinalainen osoite: No. 1, Zhanqian Road, Yaohain alue, Hefei City

Tämä oli Hefein ensimmäinen rautatieasema, ja siinä on yhdeksän laituria. Rakennuksen pohjapiirros on kuvattu alla:

Alakerta: lipunmyyntipisteet, sisäänkäynnit, oleskelutilat 1 ja 2, laiturit

Toinen kerros: oleskelutilat 3 ja 4

Kellari 1: uloskäynnit

South Square: linja-autoasema, metrolinjat 1 ja 3

kiinalainen uusi vuosi 1964

North Square: linja-autoasema

Hefein eteläinen rautatieasema

  • Kiinalainen nimi: Hefein eteläinen rautatieasema
  • Osoite: Longchuan Road, Baohen alue, Hefei
  • Kiinalainen osoite: Longchuan Road, Baohen alue, Hefei City

Asema avattiin matkustajille 12.11.2014. Siinä on modernisti suunniteltu nopea rautatieasema ja metroasema saman rakennuksen eri kerroksissa. Rakennuksen pohjapiirros on kuvattu alla:

Alakerta: lipunmyyntipisteet ja uloskäyntihalli

Toinen kerros: lounge, kaupat ja ravintolat

hyvää uutta vuotta kantonilainen

Kellari 1: uloskäynti, linja-autoasema, taksit

Kellari 2: pysäköinti

Kellari 3: metrolinjat 1 ja 5

Kellari 4: metrolinja 4