Hangzhou - Nanchang -junat

Kiinan junalippujen varaus Ole hyvä ja valitse

Hangzhou–Nanchang-junareitti yhdistää kahden naapurimaakunnan - Zhejiangin ja Jiangxin - kulttuuri- ja talouskeskukset. Tällä reitillä liikennöi päivittäin yli 50 paria suurnopeusjunia. Lyhin matka-aika on 2 tuntia 13 minuuttia.

Hangzhou–Nanchang suurnopeusjunat

Nopeita faktoja

Hangzhou - Nanchang suurnopeusjuna-aikataulut

(Päivitetty 1.4.2020)

on kani onnekas vuonna 2021
Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
G2185 06:52 10:30 3 h 38 min
G1501 11:03 13:44 2 h 41 min
G1357 15:56 18:17 2 h 21 min
G1433 18:00 20:51 2 h 51 min
G1395 19:33 22:19 2 h 46 min
  • Huomaa: Yllä luetellut junat ovat vain osa käytössä olevista junista. Aikataulu on vain tiedoksi.
  • Jos haluat ajantasaiset aikataulut, voit käyttää tämän sivun yläreunassa olevaa hakutyökalua tai tehdä hakuja China Highlights -junalippupalvelumme kautta.

Nanchangin ja Hangzhoun suurnopeusjunien aikataulut

(Päivitetty 1.4.2020)



Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
G1342 08:43 11:10 2 h 27 min
G1581 10:00 13:04 3 h 4 min
G62 14:36 17:32 2 h 56 min
G1506 18:48 21:44 2 h 56 min
G1404 20:27 23:25 2 h 58 min

Hangzhou - Nanchang suurnopeusjunien lippujen hinnat

Business Class Ensimmäinen luokka Toinen luokka
832 ¥ (119 $) 443,5 ¥ (64 $) 263,5 ¥ (38 $)

Normaalinopeusjunat Hangzhou–Nanchang

Nopeita faktoja

Normaalinopeuksisten junien aikataulut Hangzhousta Nanchangiin

(Päivitetty 1.4.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
K1185 11:23 19:57 8 h 34 min
K123 15:51 23:41 7 h 50 min
K351 18:20 02: 28 + 1 8 h 8 min
K287 22:58 06: 23 + 1 7 h 25 min
  • Huomaa: Aikataulu on vain tiedoksi.
  • +1 tarkoittaa, että saavut toisena päivänä.
  • Jos haluat ajantasaiset aikataulut, voit käyttää tämän sivun yläreunassa olevaa hakutyökalua tai tehdä hakuja China Highlights -junalippupalvelumme kautta.

Normaalinopeusjuna-aikataulut Nanchangista Hangzhouhun

(Päivitetty 1.4.2020)

Kiinan viisumien käsittelyajat
Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
K353 00:05 10:01 9 h 56 min
K1187 20:02 04: 23 + 1 8 h 21 min
K288 21:02 04: 15 + 1 7 h 13 min
K121 22:56 09: 03 + 1 10 h 7 min

Normaalinopeuksisten junalippujen hinnat Hangzhousta Nanchangiin

Pehmeä nukkuja Kova nukkuja Kova istuin
273–301 ¥ (39–43 dollaria) 175–196 ¥ (25–28 dollaria) 91–102 ¥ (13–15 dollaria)

Kiinnitä huomiota rautatieasemaihisi

Useimmissa kaupungeissa on yleensä useampi kuin yksi rautatieasema.

Suurin osa Hangzhou–Nanchang-reitin G-junista kulkee välillä Hangzhoun itäinen rautatieasema ja Nanchangin läntinen rautatieasema, mutta muutamat kulkevat sinne ja takaisin Nanchangin rautatieasema .

Kiinnitä huomiota junasi asemiin. Voit tarkistaa matkaneuvojaltasi tai hotellisi henkilökunnalta ennen lähtöä varmistaaksesi, että menet oikeaan paikkaan.

Saatat myös olla kiinnostunut lukemaan Nanchangin matkaoppaamme.