Hangzhou - Jinan -junat

Kiinan junalippujen varaus Ole hyvä ja valitse

Hangzhoun ja Jinanin välillä liikennöi 26 junaparia, joista 22 paria suurnopeusjunia ja neljä paria normaalinopeuksisia junia. Vaihtoehtoja on enemmän kuin tarpeeksi.

Hangzhou-Jinan suurnopeusjunat

Nopeita faktoja

  • Etäisyys: 139–384 kilometriä (86–239 mailia)
  • Päätteet: Hangzhoun rautatieasema / Hangzhoun itäinen rautatieasema, Jinanin rautatieasema / Jinanin läntinen rautatieasema
  • Kesto: 3½-5½ tuntia
  • Pääpysäkit: Nanjing, Xuzhou

Hangzhou - Jinan suurnopeusjuna-aikataulut

(Päivitetty 30.4.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen tuskaa
G254 06:30 11:22 4 h 52 min
G56 12:47 17:09 4 h 22 min
G44 16:15 21:26 5 h 11 min
G1732 18:46 23:42 4 h 56 min

Huomaa: Yllä luetellut junat ovat vain osa käytössä olevista junista. Aikataulu on vain tiedoksi.



Jos haluat ajantasaiset aikataulut, voit käyttää tämän sivun yläreunassa olevaa hakutyökalua tai tehdä hakuja China Highlights -junalippupalvelumme kautta.

Jinanista Hangzhouhun suurten nopeuksien junien aikataulut

(Päivitetty 30.4.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
G61 07:06 11:25 4 h 19 min
G31 12:24 15:35 3 h 11 min
G419 15:38 20:13 4 h 35 min
G37 18:03 22:07 4 h 4 min

Hangzhou - Jinan suurnopeusjunien lippujen hinnat

Business Class Ensimmäinen luokka Toinen luokka
1 211,5–1 482 ¥ (173–211 $) 646–790,5 ¥ (92–113 $) 383,5–473,5 ¥ (55–68 dollaria)

Normaalinopeuksiset junat Hangzhou–Jinan

Nopeita faktoja

  • Päätteet: Hangzhoun rautatieasema / Hangzhoun itäinen rautatieasema, Jinanin rautatieasema
  • Kesto: 13½-18½ tuntia
  • Pääpysäkit: Shanghai, Suzhou, Wuxi, Nanjing, Xuzhou

Normaalinopeuksisten junien aikataulut Hangzhousta Jinaniin

(Päivitetty 30.4.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
K48 13:37 07: 50 + 1 18 h 13 min
K336 18:30 09: 51 + 1 15 h 21 min
K102 19:22 09: 16 + 1 13 h 54 min
T136 20:25 10:14 13 h 49 min

Huomaa: Aikataulu on vain tiedoksi. Jos haluat ajantasaiset aikataulut, voit käyttää tämän sivun yläreunassa olevaa hakutyökalua tai tehdä hakuja China Highlights -junalippupalvelumme kautta.

+1 tarkoittaa, että saavut toisena päivänä.

Normaalinopeusjuna-aikataulut Jinanista Hangzhouhun

(Päivitetty 30.4.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
K101 05:31 20:24 14 h 53 min
K335 16:52 06: 58 + 1 14 h 6 min
K47 17:08 09: 10 + 1 16 h 2 min
T135 17:35 08: 18 + 1 14 h 43 min

Normaalinopeuksisten junalippujen hinnat Hangzhousta Jinaniin

Pehmeä nukkuja Kova nukkuja Kova istuin
372,5–398,5 ¥ (59–63 dollaria) 238,5–254,5 ¥ (38–40 dollaria) 138,5–148,5 ¥ (20–21 dollaria)

Matkavinkki

Suosittelemme harkitsemaan pikajunalla ottamista, sillä matkan kesto jollakin näistä on alle 6 tuntia.

Aseman tiedot

Hangzhou East Railway Station on noin 9 kilometrin (6 mailin) ​​päässä West Lakesta. Voit mennä metrolinjalla 1 asemalta West Lakelle.