Dunhuang-Zhangye junat

Kiinan junalippujen varaus Ole hyvä ja valitse

Tällä hetkellä näiden Dunhuangin ja Zhangyen välillä kulkee 4 paria normaalinopeuksisia junia ja 1 pari suurnopeusjunia. Suurnopeusjunilla matkan kesto on vain noin 4 tuntia, kun taas normaalinopeusjunilla noin 7-8 tuntia.

Dunhuan–Zhangye suurnopeusjunat

Nopeita faktoja

  • Etäisyys: 586 kilometriä (noin 364 mailia)
  • Terminaalit: Dunhuangin rautatieasema, Zhangye Westin rautatieasema
  • Kesto: 4 tuntia
  • Pääpysäkit: Jiayuguan

Dunhuangista Zhangyeen suurnopeusjunien aikataulut

(Päivitetty 18.3.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto

D2759



09:56

14:00

4 h 04 min

Huomaa: Yllä luetellut junat ovat vain osa käytössä olevista junista. Aikataulu on vain tiedoksi.

Jos haluat ajantasaiset aikataulut, voit käyttää tämän sivun yläreunassa olevaa hakutyökalua tai tehdä hakuja China Highlights -junalippupalvelumme kautta.

Zhangye–Dunhuang suurten nopeuksien junien aikataulut

(Päivitetty 18.3.2020)

kiinalainen musiikki-instrumentti
Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto

D2752

16:28

20:47

4 h 19 min

Dunhuangista Zhangyeen suurnopeusjunien lippujen hinnat

Junan numero Toinen luokka

278 ¥ (41 dollaria)

174,5 ¥ (25 $)

Dunhuang - Zhangye Normal-Speed Trains

Nopeita faktoja

  • Terminaalit: Dunhuangin rautatieasema, Zhangye-rautatieasema
  • Kesto: 5-7½ tuntia
  • Pääpysäkit: Jiayuguan

Normaalinopeusjuna-aikataulut Dunhuangista Zhangyeen

(Päivitetty 18.3.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto

K43

07:28

14:52

7 h 24 min

K369

08:40

16:28

7 h 48 min

K9669

miten juan-dynastia päättyi

18:13

01: 53 + 1

7 h 40 min

Y669

20:50

01: 59 + 1

5 h 09 min

  • Huomaa: Yllä luetellut junat ovat vain osa käytössä olevista junista. Aikataulu on vain tiedoksi.
  • Jos haluat ajantasaiset aikataulut, voit käyttää tämän sivun yläreunassa olevaa hakutyökalua tai tehdä hakuja China Highlights -junalippupalvelumme kautta.
  • +1 tarkoittaa, että saavut toisena päivänä.

Zhangye–Dunhuang normaalinopeusjuna-aikataulut

(Päivitetty 18.3.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto

K9670

00:32

07:25

6 h 53 min

K44

00:59

08:11

7 h 12 min

K370

01:29

millainen ilmasto Kiinassa on

08:38

7 h 09 min

Y670

23:34

05: 53 + 1

6 h 19 min

Normaalinopeuksisten junalippujen hinnat Dunhuangista Zhangyeen

Pehmeä nukkuja Kova nukkuja Kova istuin

267 ¥ (39 dollaria)

154 ¥ (22 dollaria)

81 ¥ (12 dollaria)

Vinkkejä junalla matkustamiseen

Kiinnitä huomiota Zhangye-asemiin. Normaalinopeusjuna ja suurnopeusjuna lähtevät eri asemalta/päättyvät eri asemalle. Molemmat asemat ovat lähellä kaupungin keskusta-aluetta, noin 3 kilometriä.

Seuraava julkinen bussi pääsee Zhangye West -rautatieasemalle, linja 1, linja 22, uusi linja 1, uusi linja 2. Hinta on 2 CNY per henkilö.

Kuljetus Zhangye-rautatieasemalta

Se on noin 40 kilometriä (24 mailia) Zhangye-rautatieasemalta Danxian kansalliseen geologiseen puistoon.

  • vuokra-auto lähialueelta, hinta on noin 300 CNY per auto (4- tai 5-paikkainen ajoneuvo).
  • mene julkisen liikenteen bussilla New Line 1 Zhangye West -rautatieasemalta Zhangye Westin pitkän matkan linja-autoterminaaliin ja jatka sitten pitkän matkan bussilla Danxia National Geologicaliin. Yhden matkan hinta on noin 30 CNY.
  • Ota julkisen liikenteen bussi linja 1 Zhangye-rautatieasemalta Zhangye Westin pitkän matkan linja-autoterminaaliin ja jatka sitten pitkän matkan bussilla Danxia National Geological -asemalle. Yhden matkan hinta on noin 30 CNY.