Datong-Taiyuan junat

Kiinan junalippujen varaus Ole hyvä ja valitse

Taiyuan on Shanxin maakunnan pääkaupunki ja Datong on yksi maakunnan tunnetuimmista kaupungeista, jossa on monia muinaisia ​​nähtävyyksiä. Siksi Datongin ja Taiyuanin välillä kulkee päivittäin yhdeksän paria suurnopeusjunia ja 10 paria normaalinopeusjunia.

Datong–Taiyuan suurnopeusjunat

Nopeita faktoja

  • Etäisyys: 280 kilometriä (174 mailia)
  • Päätteet: Datongin eteläinen rautatieasema, Taiyuanin eteläinen rautatieasema
  • Kesto: 1-2½ tuntia
  • Pääpysäkki: Yingxian

Datongista Taiyuaniin suurten nopeuksien junien aikataulut

(Päivitetty 9.4.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
D5361 07:15 09:38 2 h 23 min
D5367 12:05 14:20 2 h 15 min
D5371 16:10 18:47 2 h 37 min
D5377 19:35 21:59 2 h 24 min
  • Huomaa: Yllä luetellut junat ovat vain osa käytössä olevista junista. Aikataulu on vain tiedoksi.
  • Jos haluat ajantasaiset aikataulut, voit käyttää tämän sivun yläreunassa olevaa hakutyökalua tai tehdä hakuja China Highlights -junalippupalvelumme kautta.

Taiyuanin ja Datongin suurnopeusjunien aikataulut

(Päivitetty 9.4.2020)



vierailevat Kiinassa ensimmäistä kertaa
Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
D2582 12:58 15:26 2 h 28 min
D5368 10:55 13:08 2 h 13 min
D5374 15:58 18:33 2 h 35 min
D5378 19:36 21:56 2 h 20 min

Datong - Taiyuan suurnopeusjunien lippujen hinnat

Ensimmäinen luokka Toinen luokka
143 ¥ (20 dollaria) 90 ¥ (13 dollaria)

Normaalinopeusjunat Datong–Taiyuan

Nopeita faktoja

  • Päätteet: Taiyuanin rautatieasema, Datongin rautatieasema
  • Kesto: 3-5½ tuntia
  • Pääpysäkki: Yingxian

Normaalinopeuksisten junien aikataulut Datongista Taiyuaniin

(Päivitetty 9.4.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
K7807 06:20 12:02 5 h 42 min
Z7805 14:10 17:35 3 h 25 min
K671 17:10 22:55 5 h 45 min
2463 22:31 03: 58 + 1 5 h 27 min
  • Huomaa: Yllä luetellut junat ovat vain osa käytössä olevista junista. Aikataulu on vain tiedoksi.
  • +1 tarkoittaa, että saavut toisena päivänä.
  • Jos haluat ajantasaiset aikataulut, voit käyttää tämän sivun yläreunassa olevaa hakutyökalua tai tehdä hakuja China Highlights -junalippupalvelumme kautta.

Taiyuanista Datongiin normaalinopeusjuna-aikataulut

(Päivitetty 9.4.2020)

koiran vuosi
Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
K1366 05:22 09:20 3 h 58 min
K7802 11:26 15:18 3 h 52 min
Z7806 18:30 21:18 2 h 48 min
2464 23:13 04: 34 + 1 5 h 21 min

Normaalinopeuksisten junalippujen hinnat Datongista Taiyuaniin

Pehmeä nukkuja Kova nukkuja Kova istuin
135,5–149,5 ¥ (19–21 dollaria) 89,5–97,5 ¥ (13–14 dollaria) 43,5–51,5 ¥ (6–7 dollaria)

Matkavinkki

Voit myös ottaa a kaukoliikenteen bussi Datongista Taiyuaniin. Ota bussi Datong Xinanzhanin linja-autoasemalta. Bussilipun hinta on noin 70 CNY per henkilö ja matkan kesto on noin 3½ tuntia.

Aseman tiedot

Se on noin 12 kilometrin (7 mailia) päässä Taiyuanin eteläinen rautatieasema keskustan alueelle. Seuraavat julkisen liikenteen bussit kulkevat asemalle: 51, 501, 502, 807, 824, 849, 861 ja 868.