Datong-Linfen junat

Kiinan junalippujen varaus Ole hyvä ja valitse

Tällä hetkellä Datongin ja Linfenin välillä liikennöi kolme paria suurnopeusjunia ja kolme paria normaalinopeusjunia. Matka-aika suurnopeusjunalla on vain noin 4 tuntia, kun taas normaalinopeusjunalla kaksinkertainen.

Datong–Linfen suurnopeusjunat

Nopeita faktoja

  • Etäisyys: 509–629 kilometriä (316–391 mailia)
  • Päätteet: Datongin eteläinen rautatieasema, Linfen Westin rautatieasema
  • Kesto: 4-4½ tuntia
  • Pääpysäkit: Yingxian, Taiyuan

Datong to Linfen suurnopeusjunien aikataulut

(Päivitetty 15.5.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
D2583 07:39 12:00 4 h 21 min
D5375 17:55 22:11 4 h 16 min
  • Huomaa: Yllä luetellut junat ovat vain osa käytössä olevista junista. Aikataulu on vain tiedoksi.
  • Jos haluat ajantasaiset aikataulut, voit käyttää tämän sivun yläreunassa olevaa hakutyökalua tai tehdä hakuja China Highlights -junalippupalvelumme kautta.

Linfenin ja Datongin suurnopeusjunien aikataulut

(Päivitetty 15.5.2020)



Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
D5366 07:55 11:45 3 h 50 min
D5372 13:30 17:35 4 h 5 min
D5378 17:42 21:56 4 h 14 min

Datong–Linfen suurnopeusjunien lippujen hinnat

Ensimmäinen luokka Toinen luokka
258 ¥ (37 dollaria) 162 ¥ (23 dollaria)

Normaalinopeusjunat Datong–Linfen

Nopeita faktoja

  • Päätteet: Datongin rautatieasema, Linfenin rautatieasema
  • Kesto: 9½-10½ tuntia
  • Pääpysäkit: Yingxian, Taiyuan

Normaalinopeusjuna-aikataulut Datongista Linfeniin

(Päivitetty 15.5.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
K7807 10:18 20:44 10 h 26 min
K671 17:10 02: 42 + 1 9 h 32 min
  • Huomaa: Aikataulu on vain tiedoksi. Jos haluat ajantasaiset aikataulut, voit käyttää tämän sivun yläreunassa olevaa hakutyökalua tai tehdä hakuja China Highlights -junalippupalvelumme kautta.
  • +1 tarkoittaa, että saavut toisena päivänä.

Linfenin ja Datongin normaalinopeusjuna-aikataulut

(Päivitetty 15.5.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
K672 04:54 15:27 10 h 33 min
K7808 10:22 20:12 9 h 50 min
2464 18:45 04: 34 + 1 9 h 49 min

Datong to Linfen normaalinopeusjunalippujen hinnat

Pehmeä nukkuja Kova nukkuja Kova istuin
233 ¥ (33 dollaria) 152 ¥ (22 $) 86 ¥ (12 dollaria)

Aseman tiedot

Se on noin 5 kilometriä (3 mailia) Linfen West -rautatieasemalta keskustaan. Seuraavat julkisen liikenteen bussit kulkevat asemalle: 5, 6, 7 ja 13.