Chongqing-Wuhan junat

Kiinan junalippujen varaus Ole hyvä ja valitse

Chongqingin ja Wuhanin välillä liikennöi yli 30 luotijunaa. Junamatka näiden kahden kaupungin välillä on noin 900 kilometriä (559 mailia). Luotijunalla matkustamisen kesto vaihtelee 5½ - 7½ tuntia.

Chongqingista Wuhaniin liikennöi neljä normaalinopeuksista junaa, joiden kesto vaihtelee 7½–13½ tuntia eri reiteistä riippuen.

Chongqing-Wuhan suurnopeusjunat

Nopeita faktoja

  • Etäisyys: noin 900 kilometriä (559 mailia)
  • Päätteet: Chongqingin pohjoinen rautatieasema , Wuhan / Hankoun rautatieasema
  • Kesto: noin 5½ - 7½ tuntia
  • Pääpysäkki: Yichang

Chongqingin ja Wuhanin suurnopeusjunien aikataulut

(Päivitetty 9.3.2020)



Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
D2378 05:59 12:06 6 h 7 min
D954 10:05 15:49 5 h 44 min
D2374 12:00 18:23 6 h 23 min
D2252 16:29 22:38 6 h 31 min

Yllä oleva aikataulu on vain tiedoksi. Katso Chongqingista Wuhaniin ajan tasalla olevat aikataulut.

Wuhanista Chongqingiin suurten nopeuksien junien aikataulut

(Päivitetty 9.3.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
D2251 07:42 14:27 6 h 45 min
D353 11:29 18:00 6 h 31 min
D2269 14:37 21:21 6 h 44 min
D2376 15:37 22:52 7 h 15 min

Chongqingin ja Wuhanin välisten suurnopeusjunien lippujen hinnat

Ensimmäinen luokka Toinen luokka
432–446 ¥ (61–66 dollaria) 261,5–283 ¥ (40–42 dollaria)

Normaalinopeuksiset junat Wuhan–Chongqing

Nopeita faktoja

Normaalinopeusjuna-aikataulut Chongqingista Wuhaniin

(Päivitetty 9.3.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
Z258 14:32 22:46 8 h 14 min
Z4 15:32 23:08 7 h 40 min

Yllä oleva aikataulu on vain tiedoksi. Katso Chongqingista Wuhaniin ajan tasalla olevat aikataulut.

Normaalinopeuksisten junien aikataulut Wuhanista Chongqingiin

(Päivitetty 9.3.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
Z3 04:34 11:56 7 h 22 min
Z256 05:03 12:49 7 h 46 min
Z122 09:19 22:37 13 h 18 min

Chongqingin ja Wuhanin välisten normaalinopeusjunien lippujen hinnat

Pehmeä nukkuja Kova nukkuja Kova istuin
301–409,5 ¥ (48–66 $) 194–261,5 ¥ (31–42 dollaria) 112–152,5 ¥ (17–23 $)
  • Tällä hetkellä kaikki tämän reitin luotijunat lähtevät Chongqingin pohjoiselta rautatieasemalta. Vain yksi tai kaksi normaalinopeuksista junaa lähtee Chongqingin läntiseltä rautatieasemalta.
  • Normaalinopeuksiset junat saapuvat/lähtevät eri asemilla Wuhanissa: Wuhanin rautatieasemalta, Hankoun rautatieasemalta tai Wuchangin rautatieasemalta. Kiinnitä huomiota asemiin, varsinkin kun sinulla on jatkojunia.