Chongqing - Nanjing -junat

Kiinan junalippujen varaus Ole hyvä ja valitse

Chongqing–Nanjing-junareitillä liikennöi päivittäin 19 junaparia. Vain yksi pari on normaalinopeusjunia ja muut ovat kaikki suurnopeusjunia. Lyhin matkan kesto on noin 8½ tuntia junassa D954. Toisen luokan paikat D-junissa maksavat 478,5 CNY (69 USD) per lippu.

Chongqing–Nanjing-suurnopeusjunat

Nopeita faktoja

Chongqingin ja Nanjingin suurnopeusjunien aikataulut

(Päivitetty 1.4.2020)

missä villit pandat asuvat
Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
D3074 06:41 16:12 9 h 31 min
D2218 08:38 18:11 9 h 33 min
G1976 09:12 20:55 11 h 43 min
D954 10:05 18:34 8 h 29 min
D2374 12:00 21:52 9 h 52 min

Huomaa: Yllä luetellut junat ovat vain osa käytössä olevista junista. Aikataulu on vain tiedoksi.



Jos haluat ajantasaiset aikataulut, voit käyttää tämän sivun yläreunassa olevaa hakutyökalua tai tehdä hakuja China Highlights -junalippupalvelumme kautta.

Nanjingin ja Chongqingin suurnopeusjunien aikataulut

(Päivitetty 1.4.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
D2373 07:16 16:48 9 h 32 min
G1886 08:07 19:33 11 h 26 min
D353 08:30 18:00 9 h 30 min
D3057 09:32 18:59 9 h 27 min
D2271 11:55 22:15 10 h 20 min

Chongqingin ja Nanjingin suurnopeusjunien lippujen hinnat

Business Class Ensimmäinen luokka Toinen luokka
2 931,5 ¥ (417 $) 751–1 531 ¥ (107–218 dollaria) 470–949 ¥ (67–135 dollaria)

Normaalinopeuksiset junat Chongqing–Nanjing

Nopeita faktoja

  • Päätteet: Chongqingin läntinen rautatieasema, Nanjingin rautatieasema
  • Kesto: 23-24 tuntia
  • Pääpysäkit: Chongqing, Zhengzhou, Jinan, Nanjing

Normaalinopeusjuna-aikataulu Chongqingista Nanjingiin

(Päivitetty 1.4.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
T238 07:05 06: 23 + 1 23 h 18 min
  • Huomaa: Aikataulu on vain tiedoksi.
  • +1 tarkoittaa, että saavut toisena päivänä.
  • Jos haluat ajantasaiset aikataulut, voit käyttää tämän sivun yläreunassa olevaa hakutyökalua tai tehdä hakuja China Highlights -junalippupalvelumme kautta.

Normaalinopeusjuna-aikataulu Nanjingista Chongqingiin

(Päivitetty 1.4.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
T237 14:09 14: 11 + 1 24 h 2 min

Normaalinopeuksisten junalippujen hinnat Chongqingista Nanjingiin

Pehmeä nukkuja Kova nukkuja Kova istuin
595 ¥ (85 $) 378 ¥ (54 dollaria) 201 ¥ (29 $)

Pitäisikö sinun ottaa D- vai G-juna?

Tällä reitillä on parempi matkustaa D-junalla kuin G-junalla. Molemmat tyypit ovat suurnopeusjunia, joten miksi D-junat ovat parempia?

1. G-junien liput maksavat enemmän kuin D-junien liput.

2. D-junilla matkan kesto on lyhyempi (9 tuntia) kuin G-junilla (12 tuntia).

kiinalaista ruokaa alueella

Yleisesti ottaen matkan kesto olisi nopeampi G-junilla kuin D-junilla, koska ne ovat nopeampia. Tällä reitillä G-junat kulkevat kuitenkin koiraradalla, kun taas D-junat kulkevat suoralla radalla. Tämä tarkoittaa, että D-junat saapuvat määränpäähän nopeammin.

3. Saatavilla on enemmän D-junia, joista voit valita.

Siksi suosittelemme, että käytät D-junaa matkustaaksesi Chongqingista Nanjingiin tai päinvastoin.

Varaa junaliput Kiinan kohokohdista

Kiinan junalippujen ostaminen verkosta matkatoimistolta, kuten Kiinan kohokohdat on kätevin.

China Highlights mahdollistaa junalippujen online-varauksen, mikä säästää paljon aikaa ja vaivaa. Kaikki tiedustelut käsittelevät paikalliset matkailuasiantuntijamme, joilla on paljon kokemusta junalippujen varaamisesta ja jotka ovat hyviä suunnittelemaan junamatkoja.

Voit varata junaliput verkkosivustoltamme: https://www.chinahighlights.com/china-trains/