Chengdu-Xining-junat

Kiinan junalippujen varaus Ole hyvä ja valitse

Chengdu–Xining-junareitti on yksi osa Sichuan–Tiibet-rautatietä. Tällä reitillä kulkee sekä suurnopeusjunia että normaalinopeusjunia - yksi suurnopeusjunapari on liikennöinyt tällä reitillä 15.10.2019 lähtien.

Chengdu–Xining-suurnopeusjunat

Nopeita faktoja

Chengdun ja Xiningin suurnopeusjuna-aikataulu

(Päivitetty 9.3.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
D768 11:56 22:09 10 h 13 min

Ajantasaiset aikataulut saat käyttämällä tämän sivun yläreunassa olevaa hakutyökalua tai hakemalla China Highlights -junalippupalvelumme kautta.



Xiningistä Chengduun suurnopeusjuna-aikataulu

(Päivitetty 9.3.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
D766 07:58 17:51 9 h 53 min

Chengdun ja Xiningin suurnopeusjunien lippujen hinnat

Ensimmäinen luokka Toinen luokka
455 ¥ (67 dollaria) 285 ¥ (42 dollaria)

Normaalinopeuksiset junat Chengdu–Xining

Nopeita faktoja

Normaalinopeuksisten junien aikataulut Chengdusta Xiningiin

(Päivitetty 9.3.2020)

kiinalaisen uudenvuoden paperileikkeitä
Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
Z322 21:37 12:06 + 1 päivä

14 h 29 min

K1058 21:47 12:45 + 1 päivä 14 h 58 min

Huomaa: Yllä luetellut junat ovat liikenteessä vain kaksi. Aikataulu on vain tiedoksi. Jos haluat ajantasaiset aikataulut, voit käyttää tämän sivun yläreunassa olevaa hakutyökalua tai tehdä hakuja China Highlights -junalippupalvelumme kautta.

lohikäärmeen vuosi

Normaalinopeuksisten junien aikataulut Xiningistä Chengduun

(Päivitetty 9.3.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
K2634 19:15 10:28 + 1 päivä 15 h 13 min
K1060 21:55 12:25 + 1 päivä 14 h 30 min

Normaalinopeuksisten junalippujen hinnat Chengdusta Xiningiin

Pehmeä nukkuja Kova nukkuja Kova istuin
400 ¥ (58 $) 262 ¥ (38 dollaria) 138 ¥ (20 dollaria)

Xining sijaitsee Qinghai–Tiibet-rautatien risteyksessä, ja sieltä on parhaat liikenneyhteydet. Kaikki Tiibetiin matkustavat junat muista paikoista, kuten Pekingistä, Shanghaista ja Guangzhousta, pysähtyvät Xiningin rautatieasemalla.

Lisää junavaihtoehtoja on saatavilla Xiningin rautatieasemalta, jos haluat matkustaa Tiibetiin junalla.

Juna vai lentokone - kumpi on parempi?

Pikajuna Normaalinopeusjuna Lentokone
Lipun hinta 42 dollaria toisesta luokasta
67 dollaria ensimmäisestä luokasta
38 dollaria kovalle nukkujalle
58 dollaria pehmeästä nukkujasta
121–215 dollaria turistiluokassa
Kesto 10 tuntia 15 tuntia 1½ tuntia
Täsmällisyys Täsmällinen Satunnaisia ​​viivästyksiä Satunnaisia ​​viivästyksiä
Istuintila Enemmän jalkatilaa kuin lentokoneessa Tilava Ahdas
Plussat 1. Kohtuulliset lippuhinnat
2. Suurnopeusjunat ovat nopeita ja täsmällisiä
3. Voit kävellä junassa venytelläksesi jalkojasi
4. Nauti näkymistä ikkunoista matkalla
1. Kohtuulliset lippuhinnat
2. Säästä yön majoituslasku
3. Säästä enemmän aikaa vuorokaudessa nähtävyyksiin tutustumiseen
4. On mukavampaa ja mielenkiintoisempaa matkustaa makuujunalla
5. Nauti näkymistä ikkunoista matkalla
1. Nopein kuljetusmuoto Chengdun ja Xiningin välillä
2. Lentolippu voi olla kilpailukykyinen, kun on alennuksia