Chengdu-Wuhan junat

Kiinan junalippujen varaus Ole hyvä ja valitse

Chengdu–Wuhan-junareitillä liikennöi päivittäin yli 25 junaparia. Kuusitoista paria on suurnopeuksia D-junia. Nopein juna on D953 Hankoun rautatieasemalta Chengdun itäiselle rautatieasemalle, matkan kesto 8 tuntia. Toisen luokan paikat maksavat 375 CNY (122 USD) per lippu.

Chengdu–Wuhan suurnopeusjunat

Nopeita faktoja

  • Etäisyys: 1 457 kilometriä (905 mailia)
  • Päätteet: Chengdun itäinen rautatieasema , Wuhanin rautatieasema / Hankoun rautatieasema
  • Kesto: 8-10 tuntia
  • Pääpysäkit: Chengdu, Chongqing, Wuhan

Chengdun ja Wuhanin suurnopeusjunien aikataulut

(Päivitetty 1.4.2020)

tarina mulanista tosi
Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
D2244 06:30 16:36 10 h 6 min
D954 07:47 15:49 8 h 2 min
D2264 09:11 17:46 8 h 35 min
D368* 10:55 20:28 9 h 33 min
D634 13:32 22:26 8 h 54 min
  • Huomaa: Aikataulu on vain tiedoksi.
  • Jos haluat ajantasaiset aikataulut, voit käyttää tämän sivun yläreunassa olevaa hakutyökalua tai tehdä hakuja China Highlights -junalippupalvelumme kautta.

Wuhanista Chengduun suurten nopeuksien junien aikataulut

(Päivitetty 1.4.2020)



Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
D618 08:54 18:50 9 h 56 min
D353 11:29 20:25 8 h 56 min
D2207 12:16 21:36 9 h 20 min
D953 12:59 20:59 8 h
D2263 14:06 23:18 9 h 12 min

Chengdun ja Wuhanin suurnopeusjunien lippujen hinnat

Ensimmäinen luokka Toinen luokka
587–622 ¥ (84–89 dollaria) 366,5–388 ¥ (53–56 dollaria)

Normaalinopeuksiset junat Chengdu–Wuhan

Nopeita faktoja

Normaalinopeuksisten junien aikataulut Chengdusta Wuhaniin

(Päivitetty 1.4.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
K1258 09:40 04: 14 + 1 18 h 34 min
Z50 11:42 22:59 11 h 17 min
Z334 22:35 16: 13 + 1 17 h 38 min
T126 22:50 15: 06 + 1 16 h 16 min
  • Huomaa: Aikataulu on vain tiedoksi.
  • +1 tarkoittaa, että saavut toisena päivänä.
  • Jos haluat ajantasaiset aikataulut, voit käyttää tämän sivun yläreunassa olevaa hakutyökalua tai tehdä hakuja China Highlights -junalippupalvelumme kautta.

Normaalinopeuksisten junien aikataulut Wuhanista Chengduun

(Päivitetty 1.4.2020)

kiinalaisessa ruoanlaitossa käytetyt vihannekset
Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
K354 08:27 06: 38 + 1 22 h 11 min
K1256 11:13 07: 39 + 1 20 h 26 min
Z392 18:00 12: 38 + 1 18 h 38 min
Z49 22:20 08: 56 + 1 10 h 36 min

Normaalinopeuksisten junalippujen hinnat Chengdusta Wuhaniin

Pehmeä nukkuja Kova nukkuja Kova istuin
441–581 ¥ (63–83 dollaria) 280–371 ¥ (40–53 dollaria) 148–191,5 ¥ (22–28 dollaria)

Rautatieasemat Wuhanissa

Wuhanissa on kolme rautatieasemaa: Wuhanin rautatieasema, Hankoun rautatieasema ja Wuchangin rautatieasema.

Kiinnitä huomiota tämän junareitin asemiin, sillä junat liikennöivät eri asemilla. Voit tarkistaa matkaneuvojaltasi tai hotellisi henkilökunnalta ennen lähtöä ja varmistaa, että menet oikeaan paikkaan.

Olemme listanneet alla kolmen rautatieaseman osoitteet:

Wuhanin rautatieasema

  • Kiinalainen nimi: Wuhanin rautatieasema
  • Osoite: Baiyun Road (lähellä Yangchun-järveä), Hongshanin alue, Wuhan
  • kiinalainen osoite: Baiyun Road, Hongshanin piiri, Wuhan

Hankoun rautatieasema

  • Kiinalainen nimi: Hankoun asema
  • Osoite: 185Fazhan Avenue, Jianghanin alue, Wuhan
  • kiinalainen osoite: 185 Development Avenue, Jianghanin alue, Wuhan

Wuchangin rautatieasema

  • Kiinalainen nimi: Wuchangin asema
  • Osoite: Zhongshan Roadin kaakkoon, Wuchangin piirissä, Wuhanissa
  • kiinalainen osoite: Zhongshan Roadin kaakkoispää, Wuchangin alue, Wuhan

Saatat myös haluta tietää Miten matkustaa junalla Kiinassa .