Chengdu-Pingyao-junat

Kiinan junalippujen varaus Ole hyvä ja valitse

Chengdusta Pingyaoon kulkevia junia etsitään hyvin usein, koska nämä kaksi kaupunkia ovat erittäin suosittuja matkailijoiden keskuudessa. Tässä kerromme yksityiskohtaisesti, kuinka voit matkustaa näiden kahden kaupungin välillä junalla.

käärmeiden kanssa unelmoimisen merkitys

Tällä hetkellä suoria junia ei kulje Chengdusta Pingyaoon. Paras reitti matkustaessasi kaupungista toiseen on vaihto Xi'anissa.

Chengdu–Pingyao-suurnopeusjunat siirrolla Xi'anissa

Nopeita faktoja

  • Etäisyys: 1 220 kilometriä (758 mailia)
  • Päätteet: Chengdun itäinen rautatieasema, Xi'anin pohjoinen rautatieasema, Pingyao Gucheng (muinainen kaupunki) rautatieasema
  • Kesto : noin 8 tuntia
  • Pääpysäkit: Chengdu, Xi'an, Pingyao

Chengdu–Xi’an–Pingyao suurnopeusjunien aikataulut

(Päivitetty 9.3.2020)



Mahdolliset yhteysjunat Chengdu Eastista Xi'an Northiin Pingyao Guchengiin:

Junan numero Lähtö Saapuminen Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
Juna 1 D1914 07:36 11:55 8 h 19 min
1 tunti Xi'anin pohjoisella rautatieasemalla Juna 2 D2518 12:55 15:55
Juna 1 G2232 08:28 12:37 7 h 58 min
48 minuuttia Xi'anin pohjoisella rautatieasemalla Juna 2 D2520 13:25 16:26
  • Huomaa: Yllä luetellut junat ovat vain osa käytössä olevista junista. Aikataulu on vain tiedoksi.
  • Jos haluat ajantasaiset aikataulut, voit käyttää tämän sivun yläreunassa olevaa hakutyökalua tai tehdä hakuja China Highlights -junalippupalvelumme kautta.

Pingyao–Xi’an–Chengdu suurten nopeuksien junien aikataulut

(Päivitetty 9.3.2020)

kiinalaisen perheen ateria

Mahdolliset yhteysjunat Pingyao Guchengista Xi'an Northiin ja Chengdu Eastiin:

Junan numero Lähtö Saapuminen Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
Juna 1 D2505 08:40 11:50 7 h 59 min
57 minuuttia Xi'anin pohjoisella rautatieasemalla Juna 2 G2207 12:47 16:39
Juna 1 D2519 13:27 16:28 7 h 57 min
1 tunti Xi'anin pohjoisella rautatieasemalla Juna 2 G2679 17:28 21:24

Chengdu–Xi’an–Pingyao suurnopeusjunien lippujen hinnat

Chengdusta Xi'aniin:

rotan kiinalaiset vuodet
Business Class Ensimmäinen luokka Toinen luokka
789 ¥ (115 $) 421 ¥ (62 dollaria) 263 ¥ (39 dollaria)

Xi'anista Pingyaoon:

Business Class Ensimmäinen luokka Toinen luokka
450 ¥ (66 dollaria) 240 ¥ (35 $) 150 ¥ (22 dollaria)

Jos matkustat toisella luokalla molemmissa junissa, lipun hinta on yhteensä 61 USD per henkilö.

Kuinka siirtää nopeasti samalla asemalla

Kun saavut samalle asemalle ja lähdet sieltä, voit siirtyä suoraan junien välillä aseman sisällä ja mennä suoraan seuraavan junasi odotushalliin. Ei tarvitse mennä aseman ulkopuolelle ja tehdä turvatarkastusta uudelleen.

Löydät 'Transfer (直接换乘)' -kyltit maasta tai laitureiden ympäriltä ja seuraa niitä päästäksesi odotushalliin. On parempi, että seuraavan junan aikataulu on käsillä, jotta voit näyttää sen henkilökunnalle, jos tarvitset apua.