Chengdu-Luoyangin junat

Kiinan junalippujen varaus Ole hyvä ja valitse

Chengdun ja Luoyangin välillä kulkee 18 paria suurnopeusjunia. Matkan kesto on noin 5-6 tuntia. Toisen luokan istuin maksaa 64 USD per lippu.

Saatavilla on myös viisi paria normaalinopeuksisia junia. Matkan kesto on noin 18-22 tuntia. Pehmeä nukkuja -luokan lippu maksaa 76 USD per lippu. Useimmat ihmiset haluavat nyt matkustaa Chengdun ja Luoyangin välillä suurnopeusjunalla.

Chengdu–Luoyangin suurnopeusjunat

Nopeita faktoja

  • Etäisyys: 1 079 kilometriä (670 mailia)
  • Päätteet: Chengdun itäinen rautatieasema, Luoyang Longmenin rautatieasema
  • Kesto: 5-6 tuntia
  • Pääpysäkit: Chengdu, Xi'an, Huashan, Luoyang

Chengdun ja Luoyangin suurnopeusjunien aikataulut

(Päivitetty 9.3.2020)



Itä-Chengdusta (成都东站) Luoyang Longmeniin (洛阳龙门)
Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
G2204 08:08 13:38 5 h 30 min
G1282 09:06 14:30 5 h 24 min
G574 10:07 15:40 5 h 33 min
G1888 11:21 17:46 6 h 25 min
G2206 13:10 18:54 5 h 44 min
G2212 16:46 22:15 5 h 29 min
  • Huomaa: Yllä luetellut junat ovat vain osa käytössä olevista junista. Aikataulu on vain tiedoksi.
  • Jos haluat ajantasaiset aikataulut, voit käyttää tämän sivun yläreunassa olevaa hakutyökalua tai tehdä hakuja China Highlights -junalippupalvelumme kautta.

Luoyangista Chengduun suurten nopeuksien junien aikataulut

(Päivitetty 9.3.2020)

Itä-Chengdusta (成都东站) Luoyang Longmeniin (洛阳龙门)
Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
G2201 07:50 13:19 5 h 29 min
G2203 09:03 14:53 5 h 50 min
G2213 10:11 15:37 5 h 26 min
G1709 12:49 18:05 5 h 16 min
G1701 13:56 19:14 5 h 18 min
G2087 16:24 21:57 5 h 33 min

Chengdun ja Luoyangin suurnopeusjunien lippujen hinnat

(Päivitetty 9.3.2020)

Business Class Ensimmäinen luokka Toinen luokka
1 340 ¥ (195 $) 700 ¥ (102 $) 437,5 ¥ (64 $)

Chengdu–Luoyang Normal-Speed Trains

Nopeita faktoja

  • Päätteet: Chengdun rautatieasema, Luoyangin rautatieasema
  • Kesto: 18-20 tuntia
  • Pääpysäkit: Chengdu, Xi'an, Luoyang

Normaalinopeusjuna-aikataulut Chengdusta Luoyangiin

(Päivitetty 9.3.2020)

1961 kiinalainen horoskooppieläin
Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
K386 11:56 05:56 + 1 päivä 18 h
K292 16:50 15:01 + 1 päivä 22 h 11 min
  • Huomaa: Yllä luetellut junat ovat vain osa käytössä olevista junista. Aikataulu on vain tiedoksi.
  • Jos haluat ajantasaiset aikataulut, voit käyttää tämän sivun yläreunassa olevaa hakutyökalua tai tehdä hakuja China Highlights -junalippupalvelumme kautta.

Normaalinopeusjuna-aikataulut Luoyangista Chengduun

(Päivitetty 9.3.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
K385 15:20 10:15 + 1 päivä 18 h 55 min
K291 23:24 20:06 + 1 päivä 20 h 42 min

Chengdusta Luoyangiin normaalinopeuksisen junan lippujen hinnat

(Päivitetty 9.3.2020)

Pehmeä nukkuja Kova nukkuja Kova istuin
524,5 ¥ (76 $) 338 ¥ (49 dollaria) 248,5 ¥ (26 $)

Luoyang Longmenin rautatieasema

Luoyang Longmenin rautatieasema (洛阳龙门站) on uusi asema, joka on tarkoitettu pääasiassa suurnopeuksille.

  • Osoite: 19 Tongqu Road, Luolongin alue, Luoyang, Henanin maakunta
  • Kiinalainen: No. 19, Tongqu Road, Luolongin alue, Luoyang City, Henanin maakunta

Kuinka päästä Longmenin luoliin Luoyang Longmenin rautatieasemalta

Bussi 71 kulkee suoraan Luoyang Longmenin rautatieasemalta Longmen Grottoesille. Se kestää noin 1 tunnin ja maksaa 1 CNY per henkilö.

1. Bussi pysähtyy Longmen Grottoesin linja-autoasemalla, joka ei ole kovin lähellä sisäänkäyntiä. Sinun täytyy kävellä noin 1,1 kilometriä (0,6 mailia) Longmen Grottoesin luonnonkauniille alueelle.

2. Jos matkustat taksilla, matkan kesto on noin 21 minuuttia ja maksaa 15 CNY.

1971 vuosi