Chengdu-Leshanin suurnopeusjunat

Kiinan junalippujen varaus Ole hyvä ja valitse

Chengdu–Leshan-junareitti on erittäin kätevä matkailijoille, jotka oleskelevat Chengdussa ja haluavat matkustaa Leshanin jättiläisbuddhalle yhdessä päivässä. Chengdun ja Leshanin välillä liikennöi päivittäin yli 30 junaparia ja väliaika on todella lyhyt.

Nopeita faktoja

  • Etäisyys: 144 kilometriä (89 mailia)
  • Päätteet: Chengdun itäinen rautatieasema , Chengdun eteläinen rautatieasema, Leshanin rautatieasema
  • Kesto: 40 minuutista 1 tuntiin
  • Pääpysäkit: Chengdu, Shuangliu Airport, Leshan

Chengdun ja Leshanin suurnopeusjunien aikataulut

(Päivitetty 9.3.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
G2195 06:13 06:59 46 min
D1859 08:28 09:20 52 min
D1753 10:55 11:41 46 min
D1785 12:00 13:04 1 h 4 min
G2829 15:50 16:46 56 min
D1947 21:46 22:44 58 min
  • Huomaa: Yllä luetellut junat ovat vain osa käytössä olevista junista. Aikataulu on vain tiedoksi.
  • Jos haluat ajantasaiset aikataulut, voit käyttää tämän sivun yläreunassa olevaa hakutyökalua tai tehdä hakuja China Highlights -junalippupalvelumme kautta.

Leshanista Chengduun suurten nopeuksien junien aikataulut

(Päivitetty 9.3.2020)



Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
C6256 08:08 09:06 58 min
C6662 09:01 09:53 52 min
C6306 12:04 13:13 1 h 9 min
C6308 13:14 14:07 53 min
G2828 15:42 16:40 58 min
G2802 19:42 20:28 46 min

Chengdun ja Leshanin suurnopeusjunien lippujen hinnat

Business Class Ensimmäinen luokka Toinen luokka
162 ¥ (24 dollaria) 86 ¥ (13 dollaria) 54 ¥ (8 dollaria)

Vinkkejä junalla matkustamiseen

Näissä lyhyen matkan junissa on vain vähän liike- ja ensiluokkaisia ​​paikkoja, joten lippujen ostaminen kumpaankaan näistä luokista on yleensä vaikeaa. Toisen luokan lipun ostaminen on paljon helpompaa.

Jos joudut Leshan-kiertueesi jälkeen lennolle Chengdu Shuangliun kansainväliseltä lentoasemalta, voit mennä junalla suoraan Leshanin rautatieasemalta lentokentälle. Yli 10 junaa kulkee Leshanin rautatieasemalta lentokentälle. Matkan kesto on noin 50 minuuttia.