Chengdu-Lanzhou-junat

Kiinan junalippujen varaus Ole hyvä ja valitse

Lanzhoun ja Chengdun välillä liikennöivät sekä suurnopeusjunat että normaalinopeuksiset makuujunat. Niitä on kaksi paria suurnopeusjunat matkustaa välillä Chengdun itäinen rautatieasema ja Lanzhoun rautatieasema .

Etäisyys ohi matkustaessa normaalinopeuksinen juna Lanzhoun ja Chengdun välillä on noin 828-1172 kilometriä (515-728 mailia). Näiden kahden kaupungin välillä kulkee päivittäin noin kahdeksan junaa. Matkan kesto on 10½-11½ tuntia ja kestää lähes puoli päivää. Junareitit ovat erilaiset lähtökaupunkien vuoksi. Jotkut junat lähtevät Kashista, jotkut Xiningistä ja jotkut Lanzhousta.

Chengdu–Lanzhou-suurnopeusjunat

Nopeita faktoja

Chengdun ja Lanzhoun suurnopeusjunien aikataulut

(Päivitetty 9.3.2020)



Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
D768 11:56 19:26 7 h 30 min
D764 14:41 21:35 6 h 54 min

Huomaa: yllä oleva aikataulu on vain tiedoksi. Katso Chengdusta Lanzhouhun ajan tasalla olevat aikataulut.

Lanzhou-Chengdu suurten nopeuksien junien aikataulut

(Päivitetty 9.3.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
D762 07:06 14:08 7 h 2 min
D766 10:27 17:51 7 h 24 min

Huomaa: yllä oleva aikataulu on vain tiedoksi. Tutustu Lanzhou Chengdu ajan tasalla aikataulut .

Chengdu–Lanzhou suurnopeusjunien lippujen hinnat

Ensimmäinen luokka Toinen luokka
366 ¥ (53 dollaria) 230 ¥ (34 dollaria)

Chengdu – Lanzhoun säännölliset junat

Nopeita faktoja

  • Päätteet: Chengdun rautatieasema , Lanzhoun rautatieasema
  • Kesto: 10½-11½ tuntia
  • Etäisyys: noin 828 - 1 172 kilometriä (515 - 728 mailia)

Suositeltavat Chengdun ja Lanzhoun välisten suurten nopeuksien junien aikataulut

(Päivitetty 9.3.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
K2632 18:40 07: 16 + 1 12 h 36 min
K2058 20:08 08: 04 + 1 11 h 56 min
Z322 21:37 09: 11 + 1 11 h 34 min
K1058 21:47 09: 26 + 1 11 h 39 min
  • '+1' tarkoittaa, että juna saapuu seuraavana päivänä.
  • Aikataulun junia suositellaan, koska ne kulkevat yöllä. Näin säästät enemmän päiväaikaa nähtävyyksien katseluun. Voit myös säästää yön majoituslaskun.
  • Katso Lanzhousta Chengduun ajan tasalla olevat aikataulut.

Suositeltavat Lanzhou-Chengdu-suurnopeusjuna-aikataulut

(Päivitetty 9.3.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
K454 00:04 10:59 10 h 55 min
K1060 01:19 12:25 11 h 6 min
K2060 22:19 08: 53 + 1 10 h 34 min
K2634 23:03 10: 28 + 1 11 h 25 min
  • '+1' tarkoittaa, että juna saapuu seuraavana päivänä.
  • Katso Lanzhousta Chengduun ajan tasalla olevat aikataulut.

Chengdu – Lanzhoun säännöllisten junalippujen hinnat

Pehmeä nukkuja Kova nukkuja Kova istuin
346 ¥ (52 dollaria) 239 ¥ (36 dollaria) 112 ¥ (17 $)

Vinkkejä Lanzhou–Chengdu junamatkoille

Yleisesti ottaen yhden matkan lentolippu on noin 1 200 CNY. Joskus olkapäällä tai sesonkiajan ulkopuolella alennukset voivat olla melko hyviä ja joskus hinta on vain hieman korkeampi kuin pehmeän nukkujan lipun hinta.

Matkustajien on kuitenkin otettava huomioon kuljetuskustannukset lentoasemille ja takaisin. Lento kestää vain noin 1½ tuntia.