Chengdu-Jinan junat

Kiinan junalippujen varaus Ole hyvä ja valitse

Vain kaksi suurnopeusjunaparia liikennöi päivittäin Chengdun ja Jinanin välillä. Matkan kesto suurnopeusjunassa on yli 10 tuntia, mikä on melko pitkä aika.

Nopeita faktoja

  • Etäisyys: 1 827–1 900 kilometriä (1 135–1 181 mailia)
  • Päätteet: Chengdun itäinen rautatieasema, Jinanin itäinen rautatieasema
  • Kesto: 10½-11½ tuntia
  • Pääpysäkit: Mianyang, Xi'an, Luoyang, Zhengzhou, Xuzhou

Chengdun ja Jinanin suurnopeusjunien aikataulut

(Päivitetty 28.4.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
G2088 09:49 20:22 10 h 33 min
G1832 11:53 23:11 11 h 18 min

Huomaa: Aikataulu on vain tiedoksi.



Jos haluat ajantasaiset aikataulut, voit käyttää tämän sivun yläreunassa olevaa hakutyökalua tai tehdä hakuja China Highlights -junalippupalvelumme kautta.

Jinanista Chengduun suurten nopeuksien junien aikataulut

(Päivitetty 28.4.2020)

lohikäärmeen vuosiominaisuudet
Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
G1831 06:59 17:30 10 h 31 min
G2090 11:12 21:57 10 h 45 min

Chengdun ja Jinanin suurnopeusjunien lippujen hinnat

Business Class Ensimmäinen luokka Toinen luokka
2 422,5–1 262,5 ¥ (345–346 $) 1 258–1 262,5 ¥ (179–180 $) 786,5 ¥ (112 $)

Matkavinkki

Voit myös harkita lentoa. Chengdun ja Jinanin välillä lentää päivittäin yhdeksän lentoparia ja matkan kesto on noin 2 tuntia. Täysi lentolippu on noin 1 900 CNY (272 USD).

Voit kuitenkin tarkistaa etukäteen, onko alennuksia. Joskus voit löytää erittäin hyviä alennuksia, kuten 80% alennusta huhtikuussa 2020.