Chengdu-Huaihua-junat

Kiinan junalippujen varaus Ole hyvä ja valitse

Chengdun ja Huaihuan välillä liikennöi 11 junaparia. Niistä yhdeksän on suurnopeusjunia. Huaihuaan matkustavat voivat siirtyä sinne päästäkseen Fenghuangchengiin tai sieltä.

Chengdu–Huaihua-suurnopeusjunat

Nopeita faktoja

  • Etäisyys: 894 kilometriä (556 mailia)
  • Päätteet: Chengdun itäinen rautatieasema , Huaihuan eteläinen rautatieasema
  • Kesto: 5 tuntia
  • Pääpysäkit: Chengdu, Chongqing, Guiyang, Huaihua

Chengdun ja Huaihuan suurnopeusjunien aikataulut

(Päivitetty 9.3.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
G2195 06:13 11:40 5 h 27 min
G2371 07:06 12:23 5 h 17 min
G2191 09:30 14:59 5 h 29 min
G2163 15:48 21:55 5 h 57 min

Huomaa: Luettelossa olevat junat ovat vain osa käytössä olevista junista. Aikataulu on vain tiedoksi.



unelma tarkoittaa raskaana olemista

Jos haluat ajantasaiset aikataulut, voit käyttää tämän sivun yläreunassa olevaa hakutyökalua tai tehdä hakuja China Highlights -junalippupalvelumme kautta.

Huaihuasta Chengduun suurten nopeuksien junien aikataulut

(Päivitetty 9.3.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
G2161 09:43 15:29 5 h 46 min
G1757 13:33 19:13 5 h 40 min
G2185 14:17 19:44 5 h 27 min
G2193 18:05 23:20 5 h 15 min

Chengdun ja Huaihuan suurnopeusjunien lippujen hinnat

Business Class Ensimmäinen luokka Toinen luokka
1 379 ¥ (200 $) 735 ¥ (107 dollaria 451 ¥ (66 dollaria)

Normaalinopeuksiset junat Chengdu–Huaihua

Nopeita faktoja

  • Päätteet: Chengdun rautatieasema, Chengdun itäinen rautatieasema, Huaihuan rautatieasema
  • Kesto: 15 tuntia
  • Pääpysäkit: Chengdu, Chongqing, Huaihua

Normaalinopeuksisten junien aikataulut Chengdusta Huaihuaan

(Päivitetty 9.3.2020)

kiinalaisen uudenvuoden paperileikkaukset
Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
K488 12:37 03:58 seuraavana päivänä 15 h 21 min
K588 16:20 06:36 seuraavana päivänä 14 h 16 min
  • Jos haluat ajantasaiset aikataulut, voit käyttää tämän sivun yläreunassa olevaa hakutyökalua tai tehdä hakuja China Highlights -junalippupalvelumme kautta.

Huaihuasta Chengduun normaalinopeusjuna-aikataulut

(Päivitetty 9.3.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
K586 08:39 23:04 14 h 25 min
K487 02:54 17:18 14 h 24 min

Normaalinopeuksisten junalippujen hinnat Chengdusta Huaihuaan

Pehmeä nukkuja Kova nukkuja Kova istuin
359 ¥ (52 dollaria) 228 ¥ (33 dollaria) 124 ¥ (18 dollaria)

Kuinka päästä Fenghuangin muinaiseen kaupunkiin Huaihuasta

Etäisyys Huaihuasta Fenghuangiin on noin 100 kilometriä. Jos saavut Huaihuan rautatieasemalle, ota taksi tai julkisen liikenteen bussi 12 tai K12 (2 CNY) Huaihua West -linja-autoasemalle, josta on suorat bussit Fenghuangiin. Se kestää noin 1½ tuntia ja maksaa 40 CNY.

mt everest on missä maassa

Jos saavut Huaihuan eteläiselle rautatieasemalle, ota suora bussi Fenghuangiin lähellä rautatieasemaa sijaitsevalta linja-autoasemalta.

Aiheeseen liittyvät artikkelit