Chengdu–Emeishan-junat

Kiinan junalippujen varaus Ole hyvä ja valitse

Chengdu–Emeishan-junareitti on erittäin kätevä matkailijoille, jotka oleskelevat Chengdussa ja haluavat matkustaa Emei-vuorelle yhdessä päivässä. Chengdun ja Emeishanin välillä kulkee päivittäin 13 junaparia, ja matka-aika on noin 1½ tuntia.

Chengdu–Emeishan suurnopeusjunat

Nopeita faktoja

Chengdun ja Emeishanin suurnopeusjunien aikataulut

(Päivitetty 9.3.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
C6521 08:05 09:19 1 h 14 min
C6037 11:01 12:17 1 h 16 min
C6315 17:31 19:12 1 h 41 min
D1947 21:46 23:01 1 h 15 min

Huomaa: Yllä luetellut junat ovat vain osa käytössä olevista junista. Aikataulu on vain tiedoksi.



käärmeen vuosi 2017

Jos haluat ajantasaiset aikataulut, voit käyttää tämän sivun yläreunassa olevaa hakutyökalua tai tehdä hakuja China Highlights -junalippupalvelumme kautta.

Emeishanista Chengduun suurten nopeuksien junien aikataulut

(Päivitetty 9.3.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
D1912 06:54 07:58 1 h 4 min
C6528 09:38 10:53 1 h 15 min
C6308 12:49 14:07 1 h 18 min
C6314 19:36 20:52 1 h 16 min

Chengdun ja Emeishanin suurnopeusjunien lippujen hinnat

Business Class Ensimmäinen luokka Toinen luokka
194 ¥ (28 dollaria) 104 ¥ (15 $) 65 ¥ (9 dollaria)

Normaalinopeuksiset junat Chengdu–Emeishan

Nopeita faktoja

  • Päätteet: Chengdun rautatieasema, Chengdun eteläinen rautatieasema
  • Kesto: 2 tuntia
  • Pääpysäkit: Chengdu, Meishan, Pengshan, Emeishan, Yanggang

Normaalinopeusjuna-aikataulut Chengdusta Emeishaniin

(Päivitetty 9.3.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
T8865 08:15 10:17 2 h 2 min
T8869 09:22 11:11 1 h 49 min
  • Huomaa: Yllä luetellut junat ovat vain osa käytössä olevista junista. Aikataulu on vain tiedoksi.
  • Jos haluat ajantasaiset aikataulut, voit käyttää tämän sivun yläreunassa olevaa hakutyökalua tai tehdä hakuja China Highlights -junalippupalvelumme kautta.

Normaalinopeuksisten junien aikataulut Emeishanista Chengduun

(Päivitetty 9.3.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
T8866 16:41 19:05 2 h 24 min
T8870 18:11 20:11 2 h

Chengdun ja Emeishanin suurnopeusjunien lippujen hinnat

Pehmeä nukkuja Kova nukkuja Kova istuin
120 ¥ (17 dollaria) 75 ¥ (11 dollaria) 24,5 ¥ (4 $)
Pekingistä pingyaoon luotijunaQingcheng-vuori

Kuljetus Mount Emei Scenic Area -alueelle Emeishanin rautatieasemalta

Voit matkustaa Emeishanin rautatieasemalta julkisen liikenteen bussilla numero 7 Mount Emei Scenic Area -alueelle. Se kestää noin 40 minuuttia ja maksaa 1 CNY.

Vaihtoehtoisesti voit ottaa taksin. Se kestää noin 10 minuuttia ja maksaa 15 CNY.

Emeishanin rautatieaseman osoite : Xiuhu Avenue, Meishan Street, Emeishan, Leshan, Sichuanin maakunta (kiinaksi: Xiuhu Avenue, Eshan Street, Emeishan City, Leshan City, Sichuanin maakunta).