Changsha - Zhengzhou junat

Kiinan junalippujen varaus Ole hyvä ja valitse

Changsha–Zhengzhou-junareitti yhdistää Hunanin ja Henanin maakuntien kulttuuri- ja talouskeskukset. Tällä reitillä liikennöi päivittäin yli 60 junaparia ja suurin osa niistä on G-junia.

Changsha–Zhengzhou suurnopeusjunat

Nopeita faktoja

  • Etäisyys: 832 kilometriä (517 mailia)
  • Kesto: 3-5 tuntia
  • Terminaalit: Changshan eteläinen rautatieasema, Zhengzhoun rautatieasema / Zhengzhoun itäinen rautatieasema
  • Pääpysäkit: Changsha, Wuhan, Zhengzhou

Changshasta Zhengzhouhun suurten nopeuksien junien aikataulut

(Päivitetty 19.5.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto

G1290



07:21

11:19

3 h 58 min

G696

09:23

vaihtaa silkkitietä

14:05

4 h 42 min

G66

12:20

15:25

3 h 5 min

G546

17:13

20:59

3 h 46 min


Huomaa: Nämä ovat vain osa liikenteessä olevista junista. Yllä oleva aikataulu on vain tiedoksi. Jos haluat ajantasaiset aikataulut, käytä tämän sivun yläreunassa olevaa hakutyökalua tai tee hakuja China Highlights -junalippupalvelumme kautta.

Zhengzhoun ja Changshan suurnopeusjunien aikataulut

(Päivitetty 19.5.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto

G403

10:33

13:38

3 h 5 min

G531

11:06

15:45

kiinalainen horoskooppi vuosi 2000

4 h 39 min

G825

15:04

19:05

4 h 1 min

G1289

18:23

22:08

3 h 45 min

Changsha–Zhengzhou suurnopeusjunien lippujen hinnat

Business Class Ensimmäinen luokka Toinen luokka

1 255,5 ¥ (178 $)

635,5 ¥ (90 $)

397,5 ¥ (57 $)

Normaalinopeuksiset junat Changsha–Zhengzhou

Nopeita faktoja

  • Kesto: 8-13 tuntia
  • Terminaalit: Changshan rautatieasema, Zhengzhoun rautatieasema
  • Pääpysäkit: Changsha, Zhengzhou

Changshasta Zhengzhouhun normaalinopeusjuna-aikataulut

(Päivitetty 19.5.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto

Z168

07:09

16:19

9 h 10 min

K1348

18:24

miten sanotaan hyvää kiinalaista uutta vuotta kiinaksi

05: 31 + 1

11 h 7 min

K600

23:29

11: 26 + 1

11 h 57 min

Z36

23:45

07: 50 + 1

8 h 5 min

Huomaa: Nämä ovat vain osa liikenteessä olevista junista. Yllä oleva aikataulu on vain tiedoksi.

+1 tarkoittaa, että saavut toisena päivänä.

Jos haluat ajantasaiset aikataulut, käytä tämän sivun yläreunassa olevaa hakutyökalua tai tee hakuja China Highlights -junalippupalvelumme kautta.

Normaalinopeusjuna-aikataulut Zhengzhousta Changshaan

(Päivitetty 19.5.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto

T369

11:44

21:07

vesipuistot pekingissä

9 h 23 min

K225

14:50

03: 31 + 1

12 h 41 min

Z13

22:06

06: 06 + 1

8 h

Z1

23:59

08: 05 + 1

8 h 6 min

Changsha - Zhengzhou normaalinopeusjunalippujen hinnat

Pehmeä nukkuja Kova nukkuja Kova istuin

343 ¥ (49 dollaria)

224 ¥ (32 dollaria)

115 ¥ (17 $)

Matkustaa suurnopeusjunalla

Kiinan suurten nopeuksien rautatieverkoston kehittyessä junat kulkevat paljon nopeammin kuin ennen. Kun normaalinopeusjuna kulkee yhteen suuntaan Changshasta Zhengzhouhun, luotijuna pystyy kulkemaan molempiin suuntiin.

Lipun hinta on myös kustannustehokas (toisen luokan lippu on 397,5 CNY (57 USD)). On erittäin suositeltavaa matkustaa suurnopeusjunalla Changshan ja Zhengzhoun välillä.

Saatat olla kiinnostunut kuinka matkustaa junalla Kiinassa .