Changsha - Zhangjiajie suurnopeusjunat

Kiinan junalippujen varaus Ole hyvä ja valitse

Nopeat palvelut välillä Changsha ja Zhangjiajie ovat nyt toiminnassa. Suurnopeusjunat pysähtyvät klo Changshan rautatieasema , joka sijaitsee keskeisellä paikalla kaupungin keskustassa, ja hiljattain rakennettu Zhangjiajien läntinen rautatieasema .

Tällä reitillä kulkee päivittäin kahdeksan paria luotijunia, joiden matka-aika on noin 3 tuntia . Changsha – Zhangjiajie -suurnopeusradan toiminnan myötä on helpompaa ja nopeampaa matkustaa muista kaupungeista, kuten Guilinista, Guangzhousta ja Guiyangista, Zhangjiajieen.

Nopeita faktoja

  • Etäisyys: 339 kilometriä (211 mailia)
  • Kesto: noin 3 tuntia
  • Terminaali: Changshan rautatieasema Changshan asema (Osoite: 406 Chezhan Middle Road, Furong District, Changsha No. 406 Chezhan Middle Road, Furong District, Changsha)
  • Terminaali: Zhangjiajien läntinen rautatieasema Zhangjiajie West Station (Osoite: Shadi Street, Yongding District, Zhangjiajie)
  • Pysähdykset: Changde, Yiyang

Changshasta Zhangjiajieen suurnopeusjuna-aikataulut

(Päivitetty 17.2.2020)



Changshasta Zhangjiajie Westiin
Junan numero Lähtöaika – saapumisaika Kesto
C8030 06:27 - 09:30 3h 3min
C8040 07:34 - 10:33 2h 59min
C8052 11:17 - 14:41 3h 34min
C8036 12:15 - 15:27 3h 12min
C8032 13.20 - 16.37 3h 17min
C8042 14:15 - 17:15 3 h
C8050 18:52 - 22:15 3h 23min
C8034 20:35 - 23:53 3h 18min

Ajantasaiset Changsha – Zhangjiajie bullet-junien aikataulut.

Zhangjiajie - Changsha suurten nopeuksien junien aikataulut

(Päivitetty 17.2.2020)

Zhangjiajie lännestä Changshaan
Junan numero Lähtöaika – saapumisaika Kesto
C8051 07:40 - 11:01 3h 21min
C8035 08:30 - 11:54 3h 24min
C8031 09.50 - 13.05 3h 15min
C8041 10:48 - 13:56 3h 8min
C8037 15:45 - 19:06 3h 21min
C8033 16.55 - 20.15 3h 20min
C8043 17.30 - 20.34 3h 4min
C8053 18.08 - 22.00 3h 52min

zhangjiajie lännestä Changshan suurnopeusjunaan

Changsha – Zhangjiajie suurnopeusjunien lippujen hinnat

Ensimmäinen luokka Toinen luokka
25 dollaria (166 CNY) 16 USD (108 CNY)

Changsha – Zhangjiajie normaalinopeusjunat

Tällä hetkellä Changshan ja Zhangjiajien välillä kulkee viisi paria normaalinopeuksisia junia.

Changsha – Zhangjiajie normaalinopeusjuna-aikataulut

(Päivitetty 17.2.2020)

Changsha – Zhangjiajie Zhangjiajie – Changsha
Junan numero Lähtevät saapuvat Kesto Junan numero Lähtevät saapuvat Kesto
K966 06.00 - 11.00 5 h K968 13:34 - 18:26 4h 52min
K9026 07:15 - 12:02 4h 47min K9028 14:45 - 19:39 4h 54min
K1376 07:28 - 12:58 5h 30min K808 15:54 - 21:13 5h 19min
K810 11.35 - 17.24 5h 49min K9066 16:56 - 22:37 5h 41min
K9064 21:34 - 03:15 seuraavana päivänä 5h 41min K1374 18:58 - 23:45 4h 47min

Changsha – Zhangjiajie normaalinopeuksisen junan lippujen hinnat

Pehmeä nukkuja Kova nukkuja Kova istuin
25 dollaria (171 CNY) 16 USD (111 CNY) 8 dollaria (54,5 CNY)

Matkasuositukset

1. Changshassa näiden suurnopeusjunien terminaali on Changshan rautatieasema , joka sijaitsee keskeisellä paikalla lähellä kaupungin keskustaa.

Huomaa, että se on eri asema kuin Changshan eteläinen rautatieasema, joka on Pekingiin, Shanghaihin, Wuhaniin, Guiyangiin ja Guiliniin kulkevien junien tärkein suurnopeusjuna-asema.

2. Zhangjiajie, suurnopeusjunaterminaali on Zhangjiajien läntinen rautatieasema , ei keskeisellä paikalla sijaitsevalta Zhangjiajien rautatieasemalta normaalinopeuksisille junille. Bussilinjat yhdistävät Zhangjiajien läntisen rautatieaseman Zhangjiajien rautatieasemalle, Zhangjiajie Hehuan kansainväliselle lentokentälle ja Wulingyuanin luonnonkauniille alueelle.

3. Matkaan Guilinista Zhangjiajielle , suurnopeusjunat ovat nyt vaihtoehto. Matkustaminen Guilinista Changsha Southiin millä tahansa suurnopeusjunalla kestää noin 3 tuntia. Sitten siirry Changshan rautatieasemalle ja matkusta suurnopeusjunalla Zhangjiajie West -rautatieasemalle, joka kestää noin 3 tuntia. Kokonaismatka-aika olisi noin 8 tuntia.

Aiheeseen liittyvät artikkelit

  • Guangzhou – Shenzhen – Hongkongin pikajunayhteys
  • Peking - Hongkongin suurnopeusjuna
  • Guangzhou – Hongkongin suurnopeusjuna
  • Hongkong – Guilinin suurnopeusjuna