Peking-Weifang-junat

Kiinan junalippujen varaus Ole hyvä ja valitse

Yli 10 paria suurnopeusjunia kulkee Pekingin ja Weifangin välillä päivittäin klo 7.00-16.00. Kaksi paria normaalinopeuksisia junia kulkee myös yön yli.

Peking-Weifangin suurnopeusjunat

Nopeita faktoja

  • Etäisyys: noin 1000 kilometriä (621 mailia)
  • Päätteet: Pekingin eteläinen rautatieasema , Weifanin rautatieasema
  • Kesto: noin 3 tuntia
  • Pääpysäkit: Tianjin, Cangzhou, Dezhou, Xuzhou, Jinan

Pekingin ja Weifangin suurnopeusjunien aikataulut

(Päivitetty 12.3.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
G471 07:04 10:38 3 h 34 min
G179 19:35 13:01 3 h 26 min
G183 11:47 15:26 3 h 39 min
G195 16:10 19:39 3 h 29 min

Yllä oleva aikataulu on vain tiedoksi. Katso Pekingistä Weifangiin ajan tasalla olevat aikataulut .



Weifangin ja Pekingin suurnopeusjunien aikataulut

(Päivitetty 12.3.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
G176 07:08 11:03 3 h 55 min
G210 08:40 10:58 2 h 18 min
G194 15:05 19:13 3 h 23 min
G196 17:16 20:40 3 h 24 min

Pekingin ja Weifangin suurnopeusjunien lippujen hinnat

Business Class Ensimmäinen luokka Toinen luokka
1 377,5 ¥ (200 $) 734,5 ¥ (107 $) 436 ¥ (64 dollaria)

Normaalinopeuksiset junat Peking–Weifang

Nopeita faktoja

Normaalinopeusjuna-aikataulut Pekingistä Weifangiin

(Päivitetty 12.3.2020)

mitä härkä tarkoittaa kiinalaisessa horoskoopissa
Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
K285 16:45 03: 14 + 1 10 h 29 min
K411 23:49 08: 20 + 1 8 h 31 min

Yllä oleva aikataulu on vain tiedoksi. Katso Pekingistä Weifangiin ajan tasalla olevat aikataulut .

Normaalinopeusjuna-aikataulut Weifangista Pekingiin

(Päivitetty 12.3.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
K286 04:13 13:26 9 h 13 min
Z350 15:16 03: 01 + 1 11 h 45 min

Normaalinopeuksisten junalippujen hinnat Pekingistä Weifangiin

Superior Soft Sleeper Pehmeä nukkuja Kova nukkuja Kova istuin
772 ¥ (112 $) 414 ¥ (60 $) 269 ¥ (39 $) 145 ¥ (21 dollaria)