Peking-Taiyuan-junat

Kiinan junalippujen varaus Ole hyvä ja valitse

Tällä hetkellä Pekingin ja Taiyuanin välillä kulkee 18 paria suurnopeusjunia ja 12 paria normaalinopeusjunia, joten yleisesti ottaen valinnanvaraa riittää.

Suosittelemme käyttämään suurnopeusjunaa matkustaaksesi näiden kahden kaupungin välillä lennon sijaan. Voit myös harkita Z-junia, jotka ovat nopeampia kuin muut normaalinopeuksiset junat ja suhteellisen edullisemmat kuin suurnopeusjunat.

Peking-Taiyuan suurnopeusjunat

Nopeita faktoja

  • Etäisyys: 513 kilometriä (319 mailia)
  • Päätteet: Pekingin läntinen rautatieasema, Taiyuanin rautatieasema
  • Kesto: 3 tuntia
  • Pääpysäkki: Shijiazhuang

Pekingistä Taiyuaniin suurten nopeuksien junien aikataulut

(Päivitetty 7.4.2020)



shaolinin taistelulajit
Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
G601 07:21 10:15 2 h 54 min
G91 08:40 11:07 2 h 27 min
G615 15:03 18:04 3 h 1 min
G629 19:23 22:28 3 h 5 min
  • Huomaa: Yllä luetellut junat ovat vain osa käytössä olevista junista. Aikataulu on vain tiedoksi.
  • Jos haluat ajantasaiset aikataulut, voit käyttää tämän sivun yläreunassa olevaa hakutyökalua tai tehdä hakuja China Highlights -junalippupalvelumme kautta.

Taiyuanista Pekingiin suurten nopeuksien junien aikataulut

(Päivitetty 7.4.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
G630 08:24 11:22 2 h 58 min
G610 11:00 14:03 3 h 3 min
D2004 11:09 15:01 3 h 52 min
G626 18:50 21:54 3 h 4 min

Pekingin ja Taiyuanin suurnopeusjunien lippujen hinnat

Business Class Ensimmäinen luokka Toinen luokka
579,5–622,5 ¥ (83–89 dollaria) 298,5–321,5 ¥ (37–45 $) 186–200,5 ¥ (23–28 $)

Normaalinopeusjunat Peking–Taiyuan

Nopeita faktoja

  • Päätteet: Taiyuanin rautatieasema, Pekingin rautatieasema / Pekingin läntinen rautatieasema
  • Kesto: 4½-11 tuntia
  • Pääpysäkki: Shijiazhuang

Normaalinopeusjuna-aikataulut Pekingistä Taiyuaniin

(Päivitetty 7.4.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
Z69 10:00 15:11 5 h 11 min
T7 16:40 22:02 5 h 22 min
K603 17:12 03: 27 + 1 10 h 15 min
K609 23:55 07: 37 + 1 7 h 42 min
  • Huomaa: Yllä luetellut junat ovat vain osa käytössä olevista junista. Aikataulu on vain tiedoksi.
  • +1 tarkoittaa, että saavut toisena päivänä.
  • Jos haluat ajantasaiset aikataulut, voit käyttää tämän sivun yläreunassa olevaa hakutyökalua tai tehdä hakuja China Highlights -junalippupalvelumme kautta.

Normaalinopeuksisten junien aikataulut Taiyuanista Pekingiin

(Päivitetty 7.4.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
Z22 04:00 08:28 4 h 28 min
T8 07:27 12:31 5 h 4 min
K604 19:30 05: 33 + 1 10 h 3 min
K310 22:31 05: 03 + 1 6 h 32 min

Normaalinopeuksisten junalippujen hinnat Pekingistä Taiyuaniin

Superior Soft Sleeper Pehmeä nukkuja Kova nukkuja Kova istuin
358 ¥ (56 dollaria) 197–243 ¥ (31–33 dollaria) 129–158 ¥ (21–25 dollaria) 72–91 ¥ (11–13 dollaria)

Matkasuositukset

Matkan kesto suurnopeusjunalla on noin 3 tuntia. Siksi suosittelemme käyttämään suurnopeusjunaa Pekingin ja Taiyuanin välillä.

Lentoja on myös Pekingin ja Taiyuanin välillä. Kaupunkien välillä liikennöi noin neljä lentoparia sesonkiaikoina. Lento kestää noin 1½ tuntia. Sinun on kuitenkin otettava huomioon aika, joka kuluu päästäksesi lentokentille ja sieltä pois.

Täysi lentolippu on noin 1 060 CNY. Suosittelemme tarkistamaan, onko sellaisia alennuksia saatavilla etukäteen. Joskus alennukset ovat erittäin hyviä - esimerkiksi 82% alennus lentolipuista huhtikuussa 2020.

milloin on lohikäärmeen seuraava vuosi

Voit myös harkita ottamista Z junat Pekingin ja Taiyuanin välillä, joiden matka-aika on noin 4½–5 tuntia. Voit ostaa nukkumalipun levätäksesi, mikä on mukavampi tapa matkustaa.