Peking-Qufu -junat

Kiinan junalippujen varaus Ole hyvä ja valitse

Tällä hetkellä Pekingin ja Qufun välillä liikennöi seitsemän paria suurnopeusjunia ja yksi pari normaalinopeusjunia. Matka-aika suurnopeusjunalla on noin 12 tuntia, kun taas normaalinopeusjunalla kaksinkertainen.

Peking-Qufu suurnopeusjunat

Nopeita faktoja

  • Etäisyys: 1 578–2 199 kilometriä (981–1 366 mailia)
  • Terminaalit: Pekingin rautatieasema / Pekingin pohjoinen rautatieasema, Qufun läntinen rautatieasema, Qufun pohjoinen rautatieasema
  • Kesto: 10-12½ tuntia

Pekingin ja Qufun suurnopeusjunien aikataulut

(Päivitetty 12.5.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto

D352



06:49

18:00

11 h 11 min

G1974

07:44

feng shui 2021 rotalle

20:19

12 h 35 min

D2216

09:32

21:13

11 h 41 min

D956

10:01

20:05

10 h 4 min

Huomaa: Yllä luetellut junat ovat vain osa käytössä olevista junista. Aikataulu on vain tiedoksi.

Jos haluat ajantasaiset aikataulut, voit käyttää tämän sivun yläreunassa olevaa hakutyökalua tai tehdä hakuja China Highlights -junalippupalvelumme kautta.

Qufusta Pekingiin suurten nopeuksien junien aikataulut

(Päivitetty 12.5.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto

D3074

06:41

18:07

11 h 26 min

G1976

09:12

22:00

12 h 48 min

D354

10:23

21:43

11 h 20 min

D2208

10:32

21:48

11 h 16 min

Pekingin ja Qufun suurnopeusjunien lippujen hinnat

Business Class Ensimmäinen luokka Toinen luokka

3 235 ¥ (459 $)

onko pandoilla pusseja

885–1 693 ¥ (126–241 dollaria)

554–1 045 ¥ (79–149 dollaria)

Normaalinopeusjunat Peking–Qufu

Nopeita faktoja

  • Terminaalit: Pekingin rautatieasema, Qufun läntinen rautatieasema
  • Kesto: 26½ tuntia
  • Pääpysäkit: Wuxi, Changzhou, Nanjing

Normaalinopeusjuna-aikataulu Pekingistä Qufuun

(Päivitetty 12.5.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto

T236

11:42

14: 11 + 1

26 h 29 min

Huomaa: Aikataulu on vain tiedoksi. Jos haluat ajantasaiset aikataulut, voit käyttää tämän sivun yläreunassa olevaa hakutyökalua tai tehdä hakuja China Highlights -junalippupalvelumme kautta.

+1 tarkoittaa, että saavut toisena päivänä.

Qufusta Pekingiin normaalinopeusjuna-aikataulu

(Päivitetty 12.5.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto

T238

07:05

1996 kiinalaisen uudenvuoden eläin

09: 33 + 1

26 h 28 min

Normaalinopeuksisten junalippujen hinnat Pekingistä Qufuun

Pehmeä nukkuja Kova nukkuja Kova istuin

585 ¥ (92 dollaria)

370 ¥ (58 $)

217 ¥ (31 dollaria)

Matkasuositukset

Kiinnitä huomiota Qufun asemiin, varsinkin kun matkustat jollain suurnopeusjunalla. Qufussa on kolme eri rautatieasemaa.

Voit myös harkita lentoa. Pekingissä ei kuitenkaan ole lentokenttää. Jos haluat lentää lyhentääksesi matkan kestoa, voit harkita lennon ottamista joko Shanghaista tai Wuxista.

Aseman tiedot

Pekingin pohjoinen rautatieasema on melko kaukana kaupungin keskustasta, noin 20 kilometrin (12 mailin) ​​etäisyydellä. Asemalle liikennöivät seuraavat julkiset bussit: 4, 7, 9, 811, 813, 819, 823, 824, 866, 871, 873 ja 877.

Se on noin 20 kilometriä (12 mailia) Qufu West -rautatieasemalta keskustaan. Käytä seuraavia julkisia kulkuvälineitä päästäksesi asemalle:

  • Julkiset bussit: 203, 213, 222, 325, 441, 473, 499, 526, 0495 ja T033
  • Nopeat pikalinja-autot: G01, G02, G03, G07, G08 ja G09