Peking-Qinhuangdao-junat

Kiinan junalippujen varaus Ole hyvä ja valitse

Tällä hetkellä Pekingin ja Qinhuangdaon välillä liikennöi päivittäin noin 34 junaa, mukaan lukien 13 D-junaa, yhdeksän G-junaa ja yhdeksän K-junaa. G-junat ja D-junat ovat molemmat suurnopeusjunia.

Peking-Qinhuangdao suurnopeusjunat

Nopeita faktoja

  • Etäisyys: 299–388 kilometriä (186–241 mailia)
  • Terminaalit : G-junat liikennöivät Pekingin eteläisellä rautatieasemalla ja Qinhuangdaon rautatieasemalla, kun taas D-junat liikennöivät Pekingin rautatieasemalla ja Qinhuangdaon rautatieasemalla
  • Kesto: noin 2-2½ tuntia
  • Pääpysäkit: Tianjin, Binhai, Tangshan, Beidaihe

Pekingin ja Qinhuangdaon suurnopeusjunien aikataulut

(Päivitetty 10.3.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
D29 06:34 08:49 2 h 15 min
G387 08:25 10:11 1 h 46 min
D13 18:53 21:12 2 h 19 min

Yllä oleva aikataulu on vain tiedoksi. TutustuPeking Qinhuangdao ajan tasalla aikataulut .



Qinhuangdaon ja Pekingin suurnopeusjunien aikataulut

(Päivitetty 10.3.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
D14 11:05 13:29 2 h 24 min
G394 17:45 20:34 2 h 49 min
G384 21:05 22:53 1 h 48 min

Peking–Qinhuangdao suurnopeusjunien lippujen hinnat

G Juna Business Class Superior luokka Ensimmäinen luokka Toinen luokka
562,5 ¥ (82 $) 339 ¥ (50 $) 301 ¥ (44 $) 178 ¥ (26 dollaria)
D Juna - - Ensimmäinen luokka Toinen luokka
- - 141 ¥ (21 $) 87,5 ¥ (13 $)

Normaalinopeusjunat Peking–Qinhuangdao

Nopeita faktoja

  • Päätteet: Pekingin rautatieasema ja Qinhuangdaon rautatieasema
  • Kesto: 3½-7 tuntia
  • Pääpysäkit: Beidaihe, Tangshan, Yanjiao

Normaalinopeusjuna-aikataulut Peking–Qinhuangdao

(Päivitetty 10.3.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
K7727 00:17 06:34 6 h 17 min
K339 11:03 14:33 3 h 30 min
K7715 16:10 19:58 3 h 48 min

Yllä oleva aikataulu on vain tiedoksi. TutustuPeking Qinhuangdao ajan tasalla aikataulut .

Qinhuangdaosta Pekingiin normaalinopeusjuna-aikataulut

(Päivitetty 10.3.2020)

miltä panda näyttää
Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
K430 06:42 10:27 3 h 45 min
K7728 21:13 04:25 7 h 12 min

Peking–Qinhuangdao normaalinopeuksisen junan lippujen hinnat

Pehmeä nukkuja Kova nukkuja Kova istuin
186 ¥ (27 dollaria) 124 ¥ (18 dollaria) 69 ¥ (10 dollaria)

Vinkkejä junalla matkustamiseen

D-junilla ja G-junilla Pekingin ja Qinhuangdaon välillä on samanlaiset ajoajat, mikä on noin 2–2½ tuntia yhtä matkaa kohden.

Pekingin ja Qinhuangdaon välillä on kuitenkin halvempaa ja kätevämpää matkustaa D-suurnopeusjunilla. D-junien lippujen hinnat ovat halvempia kuin G-junissa.

Lisäksi D-junat lähtevät Pekingin rautatieasemalta, joka on 4 kilometrin päässä Kielletystä kaupungista. Se on lähempänä Pekingin keskustaa kuin Pekingin eteläinen rautatieasema.