Peking-Qingdao-junat

Kiinan junalippujen varaus Ole hyvä ja valitse

Tällä hetkellä Pekingin ja Qingdaon välillä liikennöi päivittäin 15 paria suurnopeusjunia. Normaalinopeuksisia junia on saatavilla Pekingistä Qingdaoon, mutta paluumatkalla on vain yksi juna, Z350.

lautta macaosta hongkongiin

Peking-Qingdao suurnopeusjunat

Nopeita faktoja

Pekingin ja Qingdaon suurnopeusjunien aikataulut

(Päivitetty 10.3.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
G209 06:55 10:00 3 h 5 min
G195 16:10 21:01 4 h 51 min
D335 22:42 06:37 7 h 55 min

Yllä oleva aikataulu on vain tiedoksi. Tutustu Pekingistä Qingdaoon ajan tasalla aikatauluissa .



Qingdaon ja Pekingin suurnopeusjunien aikataulut

(Päivitetty 10.3.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
G186 10:20 15:08 4 h 48 min
G196 15:57 20:40 4 h 43 min

Peking–Qingdao suurnopeusjunien lippujen hinnat

Business Class Ensimmäinen luokka Toinen luokka
984 ¥ (143 dollaria) 523,5 ¥ (76 $) 314 ¥ (46 dollaria)

Normaalinopeusjunat Qingdao–Peking

Nopeita faktoja

  • Päätteet: Pekingin rautatieasema ja Qingdaon rautatieasema
  • Kesto: 3½-7 tuntia
  • Pääpysäkit: Beidaihe, Tangshan, Yanjiao

Normaalinopeusjuna-aikataulut Peking–Qingdao

(Päivitetty 10.3.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
K7727 00:17 06:34 6 h 17 min
K339 11:03 14:33 3 h 30 min
K7715 16:10 19:58 3 h 48 min

Yllä oleva aikataulu on vain tiedoksi. Tutustu Pekingistä Qingdaoon ajan tasalla aikatauluissa .

Qingdaon ja Pekingin normaalinopeusjuna-aikataulut

(Päivitetty 10.3.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
Z350 12:50 03: 01 + 1 14 h 11 min

Qingdaon ja Pekingin normaalinopeusjunien lippujen hinnat

Pehmeä nukkuja Kova nukkuja Kova istuin
372 ¥ (54 $) 241 ¥ (35 $) 124 ¥ (18 dollaria)

Lennot vs suurnopeusjunamatkat Pekingin ja Qingdaon välillä

Lentoja on saatavilla myös Pekingin ja Qingdaon välillä. Lentoihin verrattuna suurnopeusjunat ovat parempi vaihtoehto.

Vaihtoehto Kesto Tarkistaa ajoissa Asemille/lentokentille ja takaisin taksilla Lippujen täydet hinnat Täsmällisyys
Suurnopeusjunat 3-5 tuntia 1 tunti etukäteen 1½ tuntia yhteensä 36 USD halvin toisen luokan istuin Aina täsmällinen
Lennot 1½ tuntia 2 tuntia etukäteen 3 tuntia yhteensä 258 USD economy-istuimesta Helposti sää vaikuttaa