Peking-Nanning-junat

Kiinan junalippujen varaus Ole hyvä ja valitse

Nanning sijaitsee Guangxin maakunnassa, lähellä kaunista Guilinia. Pekingin ja Nanningin välillä kulkee kuusi junaparia. Kaksi niistä on suurnopeusjunia, joiden matka-aika on noin 12 tuntia, ja loput neljä ovat normaalinopeuksia, joiden matka-aika vaihtelee 23-30 tunnin välillä, koska reitit ovat erilaisia.

Peking-Nanningin suurnopeusjunat

Nopeita faktoja

  • Etäisyys: 2 478 kilometriä (1 540 mailia)
  • Päätteet: Pekingin läntinen rautatieasema , Nanningin itäinen rautatieasema
  • Kesto: noin 11-13 tuntia
  • Pääpysäkit: Shijiazhuang, Zhengzhou, Hengyang, Changsha, Guilin, Liuzhou

Pekingin ja Nanningin suurnopeusjunien aikataulut

(Päivitetty 11.3.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
G529 08:34 19:26 10 h 52 min
G421 09:05 22:15 13 h 10 min

Yllä oleva aikataulu on vain tiedoksi. Tutustu Pekingin ja Nanningin ajantasaisiin aikatauluihin.



Nanningin ja Pekingin suurnopeusjunien aikataulut

(Päivitetty 11.3.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
G422 08:25 20:53 12 h 28 min
G530 11:33 22:47 11 h 14 min

Pekingin ja Nanningin suurnopeusjunien lippujen hinnat

Business Class Ensimmäinen luokka Toinen luokka
2 938,5 ¥ (425 $) 1 507,5 ¥ (218 $) 942,5 ¥ (137 $)

Normaalinopeuksiset junat Peking–Nanning

Nopeita faktoja

Normaalinopeusjuna-aikataulut Pekingistä Nanningiin

(Päivitetty 11.3.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
K21 08:18 19:48 seuraavana päivänä 35 h 30 min
Z5 16:09 15:34 seuraavana päivänä 23 h 25 min
Z258 21:08 21:01 seuraavana päivänä 23 h 53 min
T289 22:00 05:05, 2 päivässä 31 h 5 min

Yllä oleva aikataulu on vain tiedoksi. Tutustu Pekingin ja Nanningin ajantasaisiin aikatauluihin.

Normaalinopeusjuna-aikataulut Nanningista Pekingiin

(Päivitetty 11.3.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
Z6 10:52 09:48 seuraavana päivänä 22 h 56 min
T290 12:08 18.10 seuraavana päivänä 30 h 2 min
K22 12:44 22:48 seuraavana päivänä 34 h 4 min
Z286 17:27 17:03 seuraavana päivänä 23 h 36 min

Normaalinopeusjunalippujen hinnat Pekingistä Nanningiin

Superior Soft Sleeper Pehmeä nukkuja Kova nukkuja Kova istuin
1 552 ¥ (225 $) 842 ¥ (122 $) 538 ¥ (78 dollaria) 290 ¥ (42 dollaria)

Juna vs lento

Pekingin ja Nanningin välillä on saatavilla useita suoria lentoja, joiden lentoaika on noin 3½ tuntia. Tälle pitkälle matkalle lento saattaa olla parempi, jos on alennettuja lentolippuja.

1976 kiinalainen horoskooppi yhteensopivuus

kansainvälinen juna Pekingistä Vietnamiin

Kansainvälinen juna T8701 ja linja-autot liikennöivät Nanningin ja Hanoin välillä Vietnamissa. Voit matkustaa normaalinopeusjunalla Z5 Pekingistä Nanningiin ja sitten kansainvälisellä junalla T8701 Nanningista Hanoihin.

Voit säästää noin 150 USD per lippu, jos varaat nukkumisliput Pekingistä Nanningiin ja Nanningiin Hanoihin sen sijaan, että varaat suoran junaliput Pekingistä Hanoihin.

Katso lisätietoja aiheesta Kiinasta Vietnamiin kansainvälinen juna .