Peking - Guiyang -junat

Kiinan junalippujen varaus Ole hyvä ja valitse

Pekingin ja Guiyangin välillä liikennöi kolme paria suurnopeusjunia ja kolme paria tavallisia makuujunia. Suurnopeusjunat vievät noin 9 tuntia, kun taas nukkujajunat 26-31 tuntia näiden kahden kaupungin välillä.

Peking-Guiyang-suurnopeusjunat

Nopeita faktoja

  • Etäisyys: 716 kilometriä (445 mailia)
  • Päätteet: Pekingin eteläinen rautatieasema , Guiyangin itäinen rautatieasema
  • Kesto: 2-4 tuntia
  • Pääpysäkit: Peking, Jinan, Guiyang

Pekingin ja Guiyangin suurnopeusjunien aikataulut

(Päivitetty 9.5.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto

G57



07:15

10:16

3 h 1 min

G31

11:00

13:21

2 h 21 min

G37

16:05

19:06

3 h 1 min

G203

18:35

21:54

3 h 19 min

Huomaa: Yllä luetellut junat ovat vain osa käytössä olevista junista. Aikataulu on vain tiedoksi.

Jos haluat ajantasaiset aikataulut, voit käyttää tämän sivun yläreunassa olevaa hakutyökalua tai tehdä hakuja China Highlights -junalippupalvelumme kautta.

Guiyangin ja Pekingin suurnopeusjunien aikataulut

(Päivitetty 9.5.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto

G208

07:15

10:38

3 h 23 min

G110

10:44

13:38

2 h 54 min

G420

miksi terrakottasoturit tehtiin

13:55

17:29

3 h 34 min

G44

20:15

23:08

2 h 53 min

Pekingin ja Guiyangin suurnopeusjunien lippujen hinnat

Business Class Ensimmäinen luokka Toinen luokka

974 ¥ (139 $)

519 ¥ (74 dollaria)

309 ¥ (44 dollaria)

Normaalinopeusjunat Peking–Guiyang

Nopeita faktoja

Normaalinopeusjuna-aikataulut Pekingistä Guiyangiin

(Päivitetty 9.5.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto

1461

11:55

22:38

10 h 43 min

Z51

18:57

01: 47 + 1

6 h 50 min

T109

20:05

03: 43 + 1

7 h 38 min

onko pandakarhuilla pusseja?

K101

23:20

09: 48 + 1

10 h 28 min

Huomaa: Yllä luetellut junat ovat vain osa käytössä olevista junista. Aikataulu on vain tiedoksi.

+1 tarkoittaa, että saavut toisena päivänä.

Jos haluat ajantasaiset aikataulut, voit käyttää tämän sivun yläreunassa olevaa hakutyökalua tai tehdä hakuja China Highlights -junalippupalvelumme kautta. .

Guiyangista Pekingiin normaalinopeusjuna-aikataulut

(Päivitetty 9.5.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto

Z52

00:42

07:25

6 h 43 min

K102

05:20

15:43

10 h 23 min

1462

20:58

10: 50 + 1

13 h 52 min

T36

22:16

05: 56 + 1

7 h 40 min

Normaalinopeuksisten junalippujen hinnat Pekingistä Guiyangiin

Superior Soft Sleeper Pehmeä nukkuja Kova nukkuja Kova istuin

574 ¥ (82 dollaria)

315 ¥ (45 $)

203 ¥ (29 dollaria)

105 ¥ (15 $)

Aseman tiedot

Useimmissa Kiinan kaupungeissa on enemmän kuin kaksi rautatieasemaa. Kiinnitä huomiota asemiin ennen lähtöä ja varmista, että menet oikealle.

Kaikki tämän reitin suurnopeusjunat liikennöivät Pekingin eteläisen rautatieaseman ja Guiyang Eastin rautatieaseman välillä.

Näiden kahden aseman osoitteet ovat alla:

Pekingin eteläinen rautatieasema

  • Kiinalainen nimi: Pekingin eteläinen rautatieasema
  • Osoite: 12 Yongwai Avenue, Fengtai District, Peking
  • Kiinalainen osoite: No. 12, Yongwai Street, Fengtai District, Peking

Guiyangin itäinen rautatieasema

  • Kiinalainen nimi: Xuzhou East Railway Station
  • Osoite: Kunpeng Road, Jiawang District, Guiyang
  • Kiinalainen osoite: Kunpeng Road, Jiawang District, Xuzhou City

Kaikki tämän reitin normaalinopeuksiset junat liikennöivät Pekingin rautatieaseman ja Guiyangin rautatieaseman välillä.

Näiden kahden aseman osoitteet ovat alla:

Pekingin rautatieasema

  • Kiinalainen nimi: Pekingin rautatieasema
  • Osoite: 13 Hutongjia, Maojiawan, Dongcheng District, Peking
  • Kiinalainen osoite: No. 13, Maojiawan Hutong, Dongcheng District, Peking

Guiyangin rautatieasema

  • Kiinalainen nimi: Xuzhou Station
  • Osoite: 202 West Jinpu Road, Yunlongin alue, Guiyang
  • Kiinalainen osoite: 202 Jinpu West Road, Yunlongin alue, Xuzhoun kaupunki