Peking-Fuzhou junat

Kiinan junalippujen varaus Ole hyvä ja valitse

Tällä hetkellä Pekingin ja Fuzhoun välillä kulkee seitsemän paria suurnopeusjunia. Näiden kahden kaupungin välillä liikennöi vain yksi normaalinopeusjunapari, ja China Railway muuttaa aikatauluja usein. Yleisesti ottaen uusi aikataulu julkistetaan 15 päivän kuluttua.

Peking-Fuzhou suurnopeusjunat

Nopeita faktoja

  • Etäisyys: 1 808 kilometriä (1 123 mailia)
  • Päätteet: Pekingin eteläinen rautatieasema, Fuzhoun rautatieasema
  • Kesto: 8-12½ tuntia
  • Pääpysäkit: Tianjin, Xuzhou, Hefei, Huangshan

Pekingin ja Fuzhoun suurnopeusjunien aikataulut

(Päivitetty 14.4.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
G55 08:10 18:57 10 h 47 min
G27 09:45 17:35 7 h 50 min
G325 12:05 20:56 8 h 51 min
G303 12:30 21:44 9 h 14 min
  • Huomaa: Yllä luetellut junat ovat vain osa käytössä olevista junista. Aikataulu on vain tiedoksi.
  • Jos haluat ajantasaiset aikataulut, voit käyttää tämän sivun yläreunassa olevaa hakutyökalua tai tehdä hakuja China Highlights -junalippupalvelumme kautta.

Fuzhoun ja Pekingin suurnopeusjunien aikataulut

(Päivitetty 14.4.2020)



Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
G302 07:01 16:33 9 h 32 min
G56 07:52 18:53 11 h 1 min
G28 09:52 17:53 8 h 1 min
G324 10:57 20:13 9 h 16 min

Pekingin ja Fuzhoun suurnopeusjunien lippujen hinnat

Ensimmäinen luokka Toinen luokka
¥ ($) ¥ ($)

Normaalinopeusjunat Peking–Fuzhou

Nopeita faktoja

  • Päätteet: Pekingin rautatieasema, Fuzhoun rautatieasema

Normaalinopeusjuna-aikataulu Pekingistä Fuzhouhun

(Päivitetty 14.4.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
K645 - - -

Huomaa: Jos haluat ajantasaiset aikataulut, voit käyttää tämän sivun yläreunassa olevaa hakutyökalua tai tehdä hakuja China Highlights -junalippupalvelumme kautta.

Normaalinopeusjuna-aikataulu Fuzhousta Pekingiin

(Päivitetty 14.4.2020)

Junan numero Lähtö Saapuminen Kesto
K646 - - -

Normaalinopeuksisten junalippujen hinnat Pekingistä Fuzhouhun

Pehmeä nukkuja Kova nukkuja Kova istuin
¥ - ($ -) ¥ - ($ -) ¥ - ($ -)

Matkavinkki

Yli 10 paria lentoja lentää Pekingin ja Fuzhoun välillä päivittäin. Lennot kestävät noin 3 tuntia ja maksavat noin 2 150 CNY (noin 306 USD) yhdeltä matkalta. Jos suunnittelet kiertueesi ajoissa, voit tarkistaa, onko saatavilla alennuksia. Joskus tarjotut alennukset ovat erittäin hyviä.