Peking - Baoding -junat

Kiinan junalippujen varaus Ole hyvä ja valitse

Baoding on suhteellisen lähellä Pekingiä. Tällä hetkellä Pekingin ja Baodingin välillä liikennöi 42 paria suurnopeusjunia ja 25 paria normaalinopeusjunia. Vaihtoehtoja on enemmän kuin tarpeeksi.

Matka-aika suurnopeusjunalla on vain noin 1 tunti, kun taas normaalinopeusjunalla kaksinkertainen.

Peking-Baoding suurnopeusjunat

Nopeita faktoja

  • Etäisyys: 150 kilometriä (93 mailia)
  • Terminaalit: Pekingin läntinen rautatieasema, Baodingin itäinen rautatieasema
  • Kesto: n. 40-50 minuuttia

Pekingin ja Baodingin suurnopeusjunien aikataulut

(Päivitetty 21.5.2020)



Junan numero

Lähtö

Saapuminen

Kesto

G6737

05:34

06:15

41 min

G67

12:13

12:54

missä ihmiset puhuvat kantonin kieltä

41 min

G665

16:00

16:48

48 min

G8953

21:17

21:58

41 min

Huomaa: Yllä luetellut junat ovat vain osa käytössä olevista junista. Aikataulu on vain tiedoksi.

Jos haluat ajantasaiset aikataulut, voit käyttää tämän sivun yläreunassa olevaa hakutyökalua tai tehdä hakuja China Highlights -junalippupalvelumme kautta. .

Baodingin ja Pekingin suurnopeusjunien aikataulut

(Päivitetty 21.5.2020)

Junan numero

Lähtö

Saapuminen

Kesto

G6708

06:41

07:22

41 min

G562

11:51

12:32

41 min

D6658

16:15

18:28

2 h 13 min

G674

22:27

23:09

42 min

Pekingin ja Baodingin suurnopeusjunien lippujen hinnat

Business Class

Ensimmäinen luokka

Toinen luokka

201,5 ¥ (29 $)

101,5 ¥ (15 $)

63,5 ¥ (9 $)

Normaalinopeuksiset junat Peking–Baoding

Nopeita faktoja

  • Terminaalit: Pekingin läntinen rautatieasema, Baodingin rautatieasema
  • Kesto: 1½-3 tuntia

Normaalinopeusjuna-aikataulut Pekingistä Baodingiin

(Päivitetty 21.5.2020)

Junan numero

Lähtö

Saapuminen

Kesto

K7725

1993 kiinalaisen horoskoopin vuosi

05:00

07:13

2 h 13 min

T145

12:37

14:07

1 h 30 min

Y511

18:39

20:26

1 h 47 min

T289

22:00

23:20

1 h 20 min

on 6 onnenluku

Huomaa: Aikataulu on vain tiedoksi. Jos haluat ajantasaiset aikataulut, voit käyttää tämän sivun yläreunassa olevaa hakutyökalua tai tehdä hakuja China Highlights -junalippupalvelumme kautta.

Normaalinopeusjuna-aikataulut Baodingista Pekingiin

(Päivitetty 21.5.2020)

Junan numero

Lähtö

Saapuminen

Kesto

K118

03:29

05:10

1 h 41 min

T168

11:18

13:05

1 h 47 min

Z70

18:59

20:22

1 h 23 min

K7726

22:07

23:49

1 h 42 min

Normaalinopeuksisten junalippujen hinnat Pekingistä Baodingiin

Pehmeä nukkuja

Kova nukkuja

Kova istuin

104,5 ¥ (15 $)

69,5 ¥ (10 $)

23,5 ¥ (4 $)